osratykolik

Má vůbec smysl investovat v rodinném baráku do fotovoltaiky?

Vycházím z toho, že v zimních měsících je toho sluníčka strašně málo, takže skoro nic nevyrobíte a navíc máte přes zimu strašně velkou spotřebu (topení, svícení kvůli „kratším“ dnům). V letních měsících je toho sluníčka zase strašně hodně, takže sice vyrobíte spoustu energie, ale máte ji zase problém spotřebovat, protože je teplo a „dlouhé“ dny.

Odpovědi
Pepa25

To je stejně obecná otázka jako zda se vyplatí zateplení. Nelze odpovědět, je to nutné spočítat.

Rudorufu san

Podmínka: máš zastropované ceny energiií na 2–3 roky? Ano? Pak počkej až na trh příjdou panely s 700 – 800Wp pak začni stavět. Aa připrav se, že si koupíš elektromobil. To ti vrátí náklady velice rychle. Vem si jak se průměrný motorista snaží optimalizovat náklady za PHM. Spočítej si náklady kdyby si každý týden najezdil 700 –1000km autem. Jo vyplatí se to. A protože je strop 10 kW na výkon elektrárny tak si do projektu nech natáhnout a nadimenzovat vedení pro rozšíření a přidání střídače a baterií. Ale kdo ví. Vymyslí daň ze soláru z elektromobilu a budem druhý…

elkon

Fotovoltaika vyrábí el. energii v létě i v zimě. Nezáleží, jestli je zataženo, nebo ne. Stačí si o tom něco přečíst.

cappuccino

Kdyby se to nevyplatilo, tak by o to nebyl tak velky zajem! Ale samozrejme investice je to velka a vrati se ti to az za par let.
Nadbytecnou energii prodavas!!