Má smysl „kazit“ si heřmánkový čaj úbory?

Totiž k čemu ta hořkost – nedočetl jsem se, že by úbory k něčemu zvláštnímu sloužily.

Aha – poněvadž to jako drogu nepoužívám, pak úbory vynechám. Rozumím správně?

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě chápete nepřesně význam droga. Droga ve významu 1. je léčivo. Takže čaj pijete zřejmě jako léčivý.

Příprava čaje:

„K přípravě budete potřebovat dvě lžičky sušených květů heřmánku, které nasypete do šálku, zalijete vroucí vodou a necháte odstát a luhovat po dobu 5–10 minut. Poté scedíte a můžete ochutnat. Doporučeno je vypít maximálně tři šálky během dne nebo jeden na noc. Dbejte na to, abyste čaj neluhovali příliš dlouho, neboť by vám mohl zhořknout. Dle potřeby ho lze osladit medem či cukrem.“
http://www.by­linkova.cz/her­mankovy-caj

Droga
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Droga_%28l%C3%A­9%C4%8Divo%29

1. léčivá látka rostlinného nebo živočišného původu (sušené listy, květy ap.)
léčivé drogy

2. omamná, zprav. návyková látka způsobující dočasné změny ve vnímání, náladě, vědomí a chování.

Jak si můžete přečíst, hořkost nezpůsobují úbory, ale to, že sušené květy (drogu) dlouho louhujete.

Další odpovědi
Luxx

''Heřmánek pravý (Chamomilla recutita)

Použitelné a nejúčinnější části byliny z hlediska využití jako vegetabilní drogy ve fytoterapii:
Drogou je květ, přesněji květní úbor (Flos chamomillae vulgaris), sbíraný krátce po rozvití, se stopkou ne delší než 2 cm. Nejlepší doba sběru je kolem desáté hodiny dopoledne.''

Zdroj: Herbář léčivých rostlin, 2. díl (Janča, Zentrych)

ReHu

Zjentku, normální lidi používají výraz květenstvi, Matesax používá výraz úbor.

Matesax, když vynecháš úbory (kvetenstvi), čaj budeš dělat ze stonků?

K přípravě čaje, i když ho nepoužiješ jako drogu (léčivo), se požívá hlavně květenstvi (úbor). To vytváří chuť.

zjentek

nejdřív vysvětli ty úbory- každej si pod tím představí něco jinýho-
http://t2.gsta­tic.com/images?q=tbn:AN­d9GcTzd4smoyg­MfT-J7_AAc8BhiLAp5mLJpe­wIGP9XklRXYzJ3Zzsa­Ig

briketka10

Ad zjentek

Máš paleček jen, proto, žes odpověděl dřív
o tu hodinu před upravením otázky, kdyby
se někdo divil proč a ještě vtipně 😁

Luxx

Matesax → poněvadž to jako drogu nepoužívám, pak úbory vynechám. Rozumím správně? rozumíš správně

Luxx

ona celá kytka je léčivá, ale květ nejvíc

Luxx

zjentek → https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C3%9Abor