dust8

Má rozlišení 8K u televizí své opodstatnění, když už ty se 4K vypadají úchvatně?

Odpovědi
Edison

Když bude zobrazovač dost velký, tak ano. Uvědom si, že jde o úhly, velikosti a pozorovací vzdálenosti. 4K vs. 8K dává při stejné pozorovací vzdálenosti o cca 2/3 VĚTŠÍ obraz (spočítat přesně si to jistě zvládneš).

Kelt

A proč ne, vývoj musí jít dopředu. Já si pamatuji na černobílou televizi Mánes, která měla jeden program a obrazovku menší než můj tablet a hodně zrnila a vrčela. Za tu dobu se každou chvíli kupovala nová televize, která byla lepší než předešlá. A divák má právo na lepší obraz, zvuk, efekty a více programů v televizi, i více možností – třeba nahrát film, pustit si ho dle potřeby atd. Bude záležet na tom, jak se bude výrobek prodávat, jaká bude recenze a ne na tom, jak to vypadá.

Edison

Kelte, zapoměls na komprimaci pro přenos, kodeky a přenosové trasy, takže pokud se rozšíří 4K a 8K do všeobecných standardů lze záhy ořekávat další změnu DVB-T norem (a ne jen jich) a následné další nakupování nových televizorů… bo kola ekonomiky se přeci musej točit. 😁