zjentek

Má rakytník řešetlakový neboli jaksi tvrdší dřevo než je obvyklé?

Dnes jsem zahradními nůžkami za boha nemohl ustřihnout větévku min. 2 cm průměr, což jinde ostříhám běžně a musel jsem složitě zachvátat pro pilku. Ale taky to může být tak, že každý den stárnu. Děkuju.

Odpovědi
Drap

Rakytník má dost tvrdé a poměrně houževnaté dřevo. Špatně se s ním dělá cokoli. Snad jen dobře hoří. Na prořezání a podobně je dobrá pilka, na silnější větve a kmeny potom motorovka.

paul1

Je houževnatější, měl jsem při prořezávce problémy, ale nakonec jsem to (také mám pokročilý věk 83+) zmáknul. Hlavně je potřebné dobré rukavice, píchá to jak čert. 🙂