Michal Kole

Má pracovnice psího útulku pravomoc chodit do bytů majitelů osvojených psů na kontrolu psa, zda je v pořádku ?

Pár jedinců z Facebooku a jiných sociálních sítí mě chce udat, že Dana II. týrám.

Konkrétně že nosí cedulku jak balík a že prý ho to škrábe, že je to ostré.

Z blízka to neviděli, nešáhli si na to.

Navíc jsem strojař tak vím jak zajistit cokoliv proti poškození jak ostatních strojních zařízení tak úrazu pracovníka.

Podle mě je lepší když je na psu visačka jak na balíku, s mým jménem a adresou, telefonem, kdyby se urval z vodítka a zaběhl se.

Když tam bude adresa tak mi ho dotyčný rychleji přivede domů, než volat policii a zjišťovat to z čísla známky a psát mi nějaký dopis z městského úřadu.

Rychlejší je zvednout telefon a naťukat číslo na visačce nebo mě ho přivést přes pár ulic domů.

Neuteče daleko, maximálně někde po okolí za nějakou fenkou.

Navíc sousedky mě vidí každý den tak by mě snad napomenuly, kdyby bylo něco do nebe volající či když s ním jdu po městě nebo do obchodů by mě napomenuly prodavačky, že je něco špatně.

Nejlepší odpověď
Rocker

Pes nemusí nosit cedulku,ty naši mají na obojku malé kovové pouzdro (váleček asi 1,5×0,5 cm),ve kterém je papírek se jménem psa,adresa a telefon na páníčka.Zeptej se na to v chovatelských potřebách,stojí to kolem 30 kč a Danečkovi II. to bude vadit míň,než cedulka.Nebo si můžeš nechat vyrobit obojek,na kterém je jméno psa a telefon přímo vyšitý,jakoukoliv barvou,ale ten už stojí kolem 400,–.

Další odpovědi
postcd

podle mě ne, ale policie ano.
Předpis č. 273/2008 Sb.
Zákon o Policii České republiky
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2008-273
→ § 40
tam je i to týrané zvíře

Jsemtady

Mno tak pes je ziva bytost a je mozne ze o nej maji starost. Tyrani zvirat je trestne. Mel.bys zajistit aby neutikal snadno ho neco prejede. Jinak i kdyz koupis psa jako stene tak se pak o nej zajimaji chteji fotky atp.
Pokud se o nej radne staras nemusis mit strach. Pokud bys mu ublizoval, tak te za tyrani mohou zavrit. Mel by byt nekde nahlaseny a zaplaceny poplatek.

Reezo

ne ani policie by neměla zasahovat. Pes je věc a je tudíž ve vlastnictví majetku majitele. Policie, je povina prošetřit každé oznámení, ale nemůžou bezdůvodně vniknout do bytu nebo dokonce odebrat zvíře. Museli by mít podezření na trestný čin. Pokud by nebyla naplněná skutková podstata, tak by dotyční policisti u policie skončili, kdyby vnikli do vašeho bytu neoprávněně.
Opakuji, že policie musí mít DŮVODNÉ podezření ze spáchání trestného činu, aby vnikli do bytu či baráku.

jirkajirka

Jako strojař bys mohl umět vystřihnout z mosazného plechu kolečko o velikosti desetikoruny a na něj vyrazit číslo Tvého telefonu.Připevnit na obojek.