Avatar uživatele
jendahun

Má někdo zkušenost s nějakou obyčejnou anténou pro příjem digitálního vysílání?

Vypnuli nám analog,budu to muset zítra řešit a koupit nějakou anténu a set-top-box.Signál nevím jaký,pravdě podobně špatný,anténu venkovní – ne satelit.Něco levného.Děkuji.
Doplňuji:
Tak všem děkuji,přišlo mi pak rozumnější koupit novou TV s boxem.Doma jsem zjistil,že stávající anténa je k ničemu,dokoupil jsem tedy novou anténu.Obraz krásný a chytím od Ostravy MUX 1 i 2,ale nesmí projet po nedaleké silnici auto(což je skoro pořád).Jsem na okraji dosahu signálu,takže koupení satelitu mě časem nemine.Dík za rady všem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? mosoj, tom004, franku, rtepp, suaeda, fcoop před 4547 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rtepp

Zapojte jenom set-top-box a zatím anténu nekupujte. Já sleduji Tv. vysílání na původní anténu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

1. Je třeba vědět na jakém kanálu ( frekvenci ) digitální vysílání přijímáte ale hlavně odkud !!!
Podle toho se volí anténa. Dnes se ale převážně popužívají ( i na analog!)široko­pásmové antény, které obsáhnou všechny kanály ve 4. a 5. pásmu ve kterém se vysílá. Je to to známé plzeňské síto ( dnes nekvalitně kopírované Poláky), logaritmickope­riodické antény, nebo antény typu Color X z Chlumce nad Cidlinou.
Na trhu jsou i antény z dovozu ale mají podobný tvar a jsou širokopásmové.

Pokud jednu z těchto antén již máte, nemusíte žádnou jinou kupovat. Pokud je DVBT vysílání ze stejného vysílače ani směrovat. Pokud je z jiného vysílače, tak pouze přesměrovat na vysílač a dokoupit ten settopbox. Se zbytkem si poradí ten settopbox.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Těch antén i set-top-boxů je více typů.Nejlepší je informovat se přímo v prodejně.Podle popisu Ti určitě doporučí vhodnou kombinaci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

Já mám asi kliku – věřte,nebo ne – mám jako anténu kus rozdvojeného kabelu.
Zřejmě mám velmi dobrý signál,když si na boxu zadám „Techn.informace“ vyskočí mi síla signálu
95% a kvalita sig. 100%.
Obyčejnější anténu si neumím představit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Marieberta

My jsme například koupili jenom set- top- box. Anténu jsme neměnili,ta už jede 20 let. Vše je v pohodě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika