jendahun

Má někdo zkušenost s nějakou obyčejnou anténou pro příjem digitálního vysílání?

Vypnuli nám analog,budu to muset zítra řešit a koupit nějakou anténu a set-top-box.Signál nevím jaký,pravdě podobně špatný,anténu venkovní – ne satelit.Něco levného.Děkuji.
Doplňuji:
Tak všem děkuji,přišlo mi pak rozumnější koupit novou TV s boxem.Doma jsem zjistil,že stávající anténa je k ničemu,dokoupil jsem tedy novou anténu.Obraz krásný a chytím od Ostravy MUX 1 i 2,ale nesmí projet po nedaleké silnici auto(což je skoro pořád).Jsem na okraji dosahu signálu,takže koupení satelitu mě časem nemine.Dík za rady všem.

Nejlepší odpověď
rtepp

Zapojte jenom set-top-box a zatím anténu nekupujte. Já sleduji Tv. vysílání na původní anténu.

Další odpovědi
mosoj

1. Je třeba vědět na jakém kanálu ( frekvenci ) digitální vysílání přijímáte ale hlavně odkud !!!
Podle toho se volí anténa. Dnes se ale převážně popužívají ( i na analog!)široko­pásmové antény, které obsáhnou všechny kanály ve 4. a 5. pásmu ve kterém se vysílá. Je to to známé plzeňské síto ( dnes nekvalitně kopírované Poláky), logaritmickope­riodické antény, nebo antény typu Color X z Chlumce nad Cidlinou.
Na trhu jsou i antény z dovozu ale mají podobný tvar a jsou širokopásmové.

Pokud jednu z těchto antén již máte, nemusíte žádnou jinou kupovat. Pokud je DVBT vysílání ze stejného vysílače ani směrovat. Pokud je z jiného vysílače, tak pouze přesměrovat na vysílač a dokoupit ten settopbox. Se zbytkem si poradí ten settopbox.

tom004

Těch antén i set-top-boxů je více typů.Nejlepší je informovat se přímo v prodejně.Podle popisu Ti určitě doporučí vhodnou kombinaci.

fcoop

Já mám asi kliku – věřte,nebo ne – mám jako anténu kus rozdvojeného kabelu.
Zřejmě mám velmi dobrý signál,když si na boxu zadám „Techn.informace“ vyskočí mi síla signálu
95% a kvalita sig. 100%.
Obyčejnější anténu si neumím představit.

Marieberta

My jsme například koupili jenom set- top- box. Anténu jsme neměnili,ta už jede 20 let. Vše je v pohodě.