Avatar uživatele
Georgo2010

Má nějaký význam mít pojištění odpovědnosti, pokud bych pracoval v administrativě?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3395 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

To už je určeno názvem pojištění - Pojištění za škody zaviněné zaměstnancem zaměstnavateli na.....
I v administrativě se může zaměstnanec dopustit chyb. Někdy nemusí jít ani o chyby v ekonomické oblasti, ale do té se i tak může taková "administrativní" chyba přenést v tak obludném rouzměru, že zaměstnavatel bude mít spoustu práce její následky odstranit.
Zaměstnanec je tímto pojištěním také krytý proti škodám způsobených na vybavení (počítač, tiskárny, specializované měřidla a měřáky, nábytek, vozidlo v případě, že má z titulu pracovní náplně je řídit, mikrovlnku, vařič, varnou konvici atd,atd.) kanceláře, případně prostor, za které z titulu své pracovní náplně má hmotnou odpovědnost.
Rozumný zaměstnavatel dbá na to, aby takovéto pojištění měli uzavřeno všichni jeho zaměstnanci bez výjimky.
Znám zaměstnavatele, kteří toto pojištění dokonce za zaměstnance hradili. Pokud se jedná o hromadné pojištění zaměstnanců, tak většinou na pojistné poskytovaly pojišťovny výraznou slevu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
terry

Jasně.
Můžeš udělat chybku a ta může mít nedozírné následky. Vím o několika takových malých velkých chybách.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vseznalek88

Pokud budeš pracovat v administrativě jako podnikatel, tak si pojištění odpovědnosti z podnikatelské činnosti určitě pořiď.
Pokud budeš pracovat jako zaměstnanec a budeš mít podepsanou hmotnou odpovědnost, tak si pojištění odpovědnosti taky pořiď.
Pokud budeš pracovat jako zaměstnanec, tak ti zaměstnavatel může za tebou způsobené škody strhnout maximálně tuším že 4,5 násobek platu. Tak si spočti jestli se ti to vyplatí....

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Každý človek je omylný, ak by nebol, nebol by človekom, ale strojom.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Ještě se mi za odpracovaná léta u různých firem nestalo, že by někdo někde v aministrativě řešil, když se někomu rozbila kopírka nebo fax apod., že to má zaplatit ten, kterému se to zrovna stalo. Vždy se oprava platila z podnikových peněz. Takže bych se pojistila jen pro případ, když bych měla za něco hmotnou odpovědnost ve větší hodnotě, jak píše všeználek

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání