Avatar uživatele
Meow

Má chlor negativní vliv na akné?

Máme ve škole bazén a budeme mít jednou týdně hodinu plavání. Ale hodně lidí mi říká ať si požádám u doktorky o uvolnění, protože mám celkem špatné akné a zhoršilo by se to. Na internetu jsem ale zase četla, že to může akné zlepšit, tak fakt nevím :D děkuji

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Cenobita před 2793 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Cenobita

Chlor může působit jako desinfekce a akné může dokonce i léčit, na druhou stranu může chlorovaná voda vysušovat kůži. Nejspíš nelze očekávat nějakou radu, která ti pomůže, někomu může pomoci a někomu ublížit.

V případě že má dívka velmi silné akné se doporučuje hormonální antikoncepce a tato celkově zklidní hormony zmítaný pubertální organismus. Později se dá vysadit až nebude hrozit nevratné poškození pleti uhry. Problém je, že nejde antikoncepci nasadit bez spolupráce s lékařem, ale od 15+ to už nemusí být žádný problém, ideální je souhlas rodičů.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Já to také nevím, ale radši bych věřil odborníkům, než laikům. Takže by se měl vyjádřit dermatolog. Nejdřív si ale zjisti, čím tu vodu v bazénu vlastně desinfikují, nemusí to být nutně chlorováním. Existuje ještě několik jiných způsobů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ten který je

Chlor je lidskému zdraví škodlivý.Doporučuji přečíst knihu:

http://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/nespechejte-do-rakve-176263

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Cenobita: Rozhodne nesouhlasím s nasazením hormonální antikoncepce pro léčbu akné. Chápu její použití pro její účel i když si nemyslím že by ji zrovna mladé dívky měli vyhledávat. Ale používat ji kvůli víceméně kosmetickým potížím… Osobně jsem se setkal s několika ženami, které z mnohem vážnějších důvodů HA v mládí používali a následně měli dlouhá léta problémy s cykly a otěhotněním (HA jako příčina sice není jistá, ale dost pravděpodobná)

před 2792 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek