jirka21kufr

Má cenu přejít z Windows xp na Windows 7 na netbooku?

Mám netbook Acer 1.66 Ghz procesor a 0,98 Mb ram a os WinXP. Můžu přejít na windows 7 a nemusím se bát, že se mi bude netbook sekat. Chci si koupit Windows 7 a nechci, aby se mi sekal netbook. A myslíte, že půjde Movie Maker ve Windows 7, nebo se budou sekat videa?

Nejlepší odpověď
Bedy

Pro netbooky byla vytvořena edice Windows 7 Starter, která je opravdu vyladěná a je dokonce svižnější než Windows XP na řadě z nich.

Když tak mne kontaktujte vnitřní poštou, mohu Vám sdělit více.
Doplňuji:
Nebo raději emailem na bedy zavináč outlook tečka cz – tam jsem častěji. Poradím Vám s upgradem a můžeme se nějak domluvit…

Další odpovědi
badisko

hele …pro tyto ucely ..vivynul Windows tento program … http://window­s.microsoft.com/en-us/windows/dow­nloads/upgrade-advisor najdes ho take na slunecnice.cz …
otestuje ti PC ..a vsechen hardware …jesli to ma vubec cenu prechazet …

cochee

Dal jsem i na slaboučký netbook Sedmičky Home a šlapou. Jen tu RAMku by to prospělo zvětšit na 2 GB. To ale nevím, jestli půjde. MovieMaker půjde, ale pomalu a navíc v sedmičkách není plná verze jako na XP, plnou si musíš stáhnout od Microsoftu.

anonym

Windows 7 jsou náročnější na operační pamět, takže pokud máte jenom 1GB RAM rozhodně přecházet nedoporučuji.
Doplňuji:
pokud chcete počítač urychlit zkuste tam místo windows XP nainstalovat ubuntu 13.10, ten je schopen i ze slabších notebooků vytáhnout maximum – viz www.ubuntu.cz kde se dá stáhnout instalační DVD.

Nebo zainvestujte do výměny hardwaru, to znamená vyměnit pevný disk za mnohem rychlejší SSD disk a povyšte RAM alespoň na 4GB, pak už bude vhodné přejít na Windows 7

Majkl95

Soráč ale sedmičky na netboku jedou úplně v pohodě :) zato ubuntu se občas zaváří :D

Bedy

ge0rge: Co to plácáte za nesmysly? Standardní 32bitové Windows 7 spolehlivě fungují i s 1GB RAM, pomalejším notebookovým diskem (5400rpm) a slabším procesorem (např. Intel Atom). Pro netbooky byla speciálně vydaná verze Starter, která je osekaná o různé součástí jako například efekty Windows Aero, možnost připojení počítače do domény či třeba absence různých vestavěných programů jako je DVD Maker apod.

Bedy

Ještě doplním – to Ubuntu má spíš vyšší HW nároky než Windows 7 Starter. Navrch uživatelské rozhraní je nepřehledné, je to takové narychlo splácané na koleni. Je to prostě balast.