Avatar uživatele
jirka21kufr

Má cenu přejít z Windows xp na Windows 7 na netbooku?

Mám netbook Acer 1.66 Ghz procesor a 0,98 Mb ram a os WinXP. Můžu přejít na windows 7 a nemusím se bát, že se mi bude netbook sekat. Chci si koupit Windows 7 a nechci, aby se mi sekal netbook. A myslíte, že půjde Movie Maker ve Windows 7, nebo se budou sekat videa?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3712 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Pro netbooky byla vytvořena edice Windows 7 Starter, která je opravdu vyladěná a je dokonce svižnější než Windows XP na řadě z nich.

Když tak mne kontaktujte vnitřní poštou, mohu Vám sdělit více.
Doplňuji:
Nebo raději emailem na bedy zavináč outlook tečka cz – tam jsem častěji. Poradím Vám s upgradem a můžeme se nějak domluvit…

Upravil/a: Bedy

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
badisko

hele …pro tyto ucely ..vivynul Windows tento program … http://window­s.microsoft.com/en-us/windows/dow­nloads/upgrade-advisor najdes ho take na slunecnice.cz …
otestuje ti PC ..a vsechen hardware …jesli to ma vubec cenu prechazet …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Dal jsem i na slaboučký netbook Sedmičky Home a šlapou. Jen tu RAMku by to prospělo zvětšit na 2 GB. To ale nevím, jestli půjde. MovieMaker půjde, ale pomalu a navíc v sedmičkách není plná verze jako na XP, plnou si musíš stáhnout od Microsoftu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Windows 7 jsou náročnější na operační pamět, takže pokud máte jenom 1GB RAM rozhodně přecházet nedoporučuji.
Doplňuji:
pokud chcete počítač urychlit zkuste tam místo windows XP nainstalovat ubuntu 13.10, ten je schopen i ze slabších notebooků vytáhnout maximum – viz www.ubuntu.cz kde se dá stáhnout instalační DVD.

Nebo zainvestujte do výměny hardwaru, to znamená vyměnit pevný disk za mnohem rychlejší SSD disk a povyšte RAM alespoň na 4GB, pak už bude vhodné přejít na Windows 7

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Majkl95

Soráč ale sedmičky na netboku jedou úplně v pohodě :) zato ubuntu se občas zaváří :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Bedy

ge0rge: Co to plácáte za nesmysly? Standardní 32bitové Windows 7 spolehlivě fungují i s 1GB RAM, pomalejším notebookovým diskem (5400rpm) a slabším procesorem (např. Intel Atom). Pro netbooky byla speciálně vydaná verze Starter, která je osekaná o různé součástí jako například efekty Windows Aero, možnost připojení počítače do domény či třeba absence různých vestavěných programů jako je DVD Maker apod.

před 3709 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Bedy

Ještě doplním – to Ubuntu má spíš vyšší HW nároky než Windows 7 Starter. Navrch uživatelské rozhraní je nepřehledné, je to takové narychlo splácané na koleni. Je to prostě balast.

před 3709 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek