Avatar uživatele
Registrovaný

Lze zapojit myčku v koupelně v paneláku?

Zapojení myčky

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Prostudujte si ČSN 33 2000-7-701 zda splníte všechny požadavky.


Avatar uživatele
Stříbrný

Myčka by mněla mít v rozváděči svůj 16 A jistič, a chránič.Do zásuvky by mněl být zaveden kabel CYKY v průřezu 2,5 mm.Jaká koli zmněna v instalaci v kouperlně musí odpovídat normě ČSN. Koupelna a kuchyň by podle nové normy mněla být zapojena přez chránič.Vlhké prostředí, možnost postříkání vodou. Chránič zmenšuje nebezpečí úrazu.

Doplňuji:
Pokud toužíte po nových zásuvkách na jiném místě. A máte li klasické jádro jdou pod stropem sundat krycí lišty a kabely pod něj schovat. Vyrtat v jádru díry pro instalační krabice Proříznout jen sololitovou povrchovou desku. A kabel ve stěně pérem protáhnout.Osadit sádrokartonové krabice nebo mělké krabičky, do sádry.


Avatar uživatele

Samozřejmě - lze skoro všechno... ;-D A pro zapojení myčky je potřeba jen přípojka vody (stačí i jen studená), odpadu a zásuvka 230V (nebo ´krabice´).
Pokud tyto přípojky v koupelně nemáš, je otázkou, jak by jejich zřízení bylo složité a jaká by byla cena - a to ti tady nikdo neřekne, zavolej si instalatéra (a nebo aspoň šikovného kamaráda, který o instalatéřině má slušné ponětí).


Avatar uživatele

Hledala bych myčce místo každopádně v kuchyni. Běhat se špinavým nádobím do koupelny a potom s čistým zase zpátky, to považuji za hodně nepraktické. V takovém případě bych radši používala "myčku klasik" - dvě ruce a houbička.


Avatar uživatele
Pokročilý

Jistě,akorát musíš dát rozdvojku k pračce na vodu a odpad.Koupíš v instalatérských potřebách.Ale nepoužívej rozdvojku do sítě! U těch starých je přehozená fáze na jedné straně! Jinak co psal elektrikář je pravda,ale pro novou instalaci podle Evropský normy,ale předpokládám,že v paneláku je to ještě podle České.A možná ještě v hliníku....

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

seira

Děkuju Vám všem za odpovědi.
Bydlíme ve 40let starém paneláku a je to tu všechno nelogicky rozmístěné. Myslím tím zásuvky, osvětlení... (např. lustr zavěšený metr od okna, když je místnost 4x4m) No hrůza! To s tou koupelnou byl jen nápad. Asi bych tím celýmu bytu nasadila korunu. :-D
Úplně nejlepší řešení bude asi mejt nádobí stále růčo fůčo. Tím pádem minimum času na děti a manžela. :-(

Avatar uživatele
Stříbrný

elektrikář

Posunout osvětlovací těleso na stropě není problém ani v paneláku.Do karboflexy se koupí diamantový kotouč drážka vyřízne a kabel nastaví ve vago svorkách. Pokud to chcete mít bez prachu jde požít instalační lišta.Dělal jsem světla,jednu zářivku přímo na vrchní skřínku kuchyň linky. Svítila jsou schovaná za lištou svítí na zeď a strop. Druhou jsem osvítil pracovní plochu pod linkou. Svítidla ad firmy Trevos jsou 5 cm široká cc 6 cm vysoká v délce 60, 120. 150 cm mají svoje vypínače a tak jdou rosvěcet přímo podle potřeby.Zákazník již centrální luastr přestal používat. Kuchyň je prosvícena nepřímým měkkým světlem.

 

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 1103
Zlatý mosoj 922
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 468
Stříbrný cukrar 332
Zlatý Kepler 275
Zlatý Hlada 258
Zlatý marci1 253
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 238

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.