Lze vypěstovat pažitku v květináčích i v nepříliš přirozeně osvětleném sklepě?

Musely by být květináče u parapetu s největším zdrojem světla?
Poroste i někde na polici bokem v trochu potemnělé části?

Na parapetu o sklepního okýnka bych měl raději normální rostliny a pažitku někde bokem pokud by to šlo.
Usebe v pokoji jí nechci, protože tu nemám místo. Na zahradě jí taky máme, ale když venku prší, tak se mi pro ní nechce. Takže se ptám pouze na sklep. :)

Napadla mě ještě půda. :D Jinam po domě se mi to dávat nechce. Všude je plno u oken.

Nejlepší odpověď
Drap

Bez světla žádná rostlina neporoste. To vyhovuje za jistých podmínek jen houbám a plísním.

Další odpovědi
Kepler

Pažitka rozhodně nepatří mezi stínomilné rostliny. Něco bledého by možná vyrostlo i v tmavém koutě, ale k použití by to moc nebylo. Tak ještě na tom okenním parapetu, tam snad.

isteron

Pestovala manželka pažítku na okne, ale musela byť na východne – alebo západne orientovanom mieste, tak ako vonku. Alebo na balkóne na podobne orientovaných miestach.