dust8

Lze udělat z interní DVD mechaniky, mechaniku externí pomocí nějakého kabelu/redukce?

Co je k tomu případně třeba, aby šlo ze SATA konektoru přepojit např na USB?

Nejlepší odpověď
Hlada

Ano, tyto převodníky jsou běžně k dostání i se zdrojem a dalšími redukcemi.

Zdroj: https://www.sun­tech.cz/produk­t/65956-konvertor-ausi01-usb-2-0-sata-ide-vcetne-napajeciho-zdroje/

Další odpovědi
cochee

No co – SATA/USB převodník, pokud něco takového existuje a dále bys mohl potřebovat externí napájení upravené na napájecí konektor SATA, pokud by onen převodník nebyl schopný tu mechaniku ukrmit.