Complex

Lze spadané listí ze stromů použít pro zazimování keřů?

Nejlepší odpověď
annas

Ano. Děláme to, Nejdříve ale nasypeme hlínu, na ni pak listí.

Našla jsem vám i názory odborníků.

https://prima­rady.cz/rada/12993542-pouzijte-spadane-listi-z-vasich-stromu-pro-zazimovani-keru.html?utm_sou­rce=ceskykutil&ut­m_medium=souvi­sejici-clanky&utm_cam­paign=primara­dy

"Použijte spadané listí z vašich stromů pro zazimování keřů

Spadané listí kromě kompostování můžeme využít i k zakrytí choulostivých dřevin, keřů a květin. K růžím, dřevitým pivoňkám, ibiškům a dalším trvalkám nakopčíme zeminu a zasypeme je listím.

Aby ho později nerozfoukal silný vítr, není na škodu listí ještě lehce fixovat. Jednak na něj můžeme položit větve chvojí, ale také vytvořit kolem dřevin ohrádku s jemným pletivem, například rabickou, a tu vyplnit listím. Nebo na ně položíme netkanou textilii či jutu a převážeme provázkem. Listí můžeme z plochy trávníku také prostě nahrabat pod keře a trvalky." atd.

Další odpovědi
cukrar

Listí ale neochrání před zamrznutím, ale aby se nestřídala teplota, když zasvítí slunce, pak zase zaleze za mraky. Toť hlavní důvod zakrývaní.