zjentek

Lze se přiměřeně bránit donucovacím prostředkům, kterých se na člověku hodlá dopustit policie?

Chápete, třeba když je člověk nějakej Bručeli nebo Čukrorýs a jednoduše si nemůže pomoct, bo představa obdržené nakládačky od lůzrů typu policie je prostě hrubě a hluboko pod jeho úroveň a hrdost a tudíž donucovací prostředky se najednou nejeví až tak easy a vlastně zde nijak nefungují.

A je třeba při výstraze k použití donucovacích prostředků bez delšího otálení příslušníky neprodleně upozornit na možnou přiměřenou obranu?

Příklad: uniformovaní bobíci chtějí na veřejnosti zakleknout mistra bojových sportů za absenci rdoušky a jeho následnou nespolupráci při výzvě k jejímu nasazení, bo chudák ji u sebe prostě nemá!

Nejlepší odpověď
Rokio

Podle mě to není možné, jinak tě zmaluj ještě více, pokud sebudeš bránit. Můžeš tomu ale zamezit tak, že s policií bude spolupracovat a uposlechneš výzvu policie.

Další odpovědi
Kepler

To bylo hodnoceno jako kladení odporu, což by se negativně podepsalo v protokolu a následných krocích. Pokud by se ti zdálo, že zákrok nebyl adekvátní, tak je to jako na vojně. Podrob se a pak si stěžuj. Když nějaký ajnštajn nemá u sebe respirátor, pak je to vůl.

JežíšKristus

Přiměřená obrana vůči zákonnému postupu? To asi ne…

elkon

Policie tě bez důvodu nemá potřebu pacifikovat. Kdo se chová jako pako, má pak smůlu. Že nějakej vymaštěnec nemá roušku, je jeho problém, protože befel k nošení roušek (respirátorů), platí dost dlouho, takže následky jdou za ním.

autacek

Jako nenechat se zmlátit? To dost dobře nelze, stěžovat si můžeš až potom.

plebs

No pokud je to ganster přestrojený v policejní uniformě tak možno.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Ježíši a jaktože ne? Přece u soudu se také přiměřeně bráníme zákonnému postupu, i když ne zrovna pěstmi.

JežíšKristus

No to si hrajete se slovíčky. Není obrana jako obrana.
Nicméně zákon mluví jasně, žalobu podej, ale zatknout se nechat musíš.