Brumíkbumík

Lze se evidovat na úřadu práce po ukončení pracovního poměru ze strany zaměstnavatele ??

Dobrý den, mám takový dotaz. Když zaměstnavatel ukončí se zaměstnancem pracovní poměr, kvůli tomu, že mají hodně zaměstnanců. Tudíž bude zaměstnanci vyplaceno náležité odstupné. Může se potom dána osoba evidovat na úřadu práce? Případně co všechno je nutné doložit při evidenci?

Odpovědi
Emefej

Ano, registrovat na ÚP se můžeš, ale případnou podporu v nezaměstnanosti dostaneš až po uplynutí doby, na kterou jsi dostal odstupné.