marie1539

Lze rozdělit SJM za trvání manželství, když oba manželé mají pouze dluhy a žádný majetek? A jaká by byla cena advokáta?

Manžel má půjčky u bank a splácí cca 6000 Kč měsíčně z invalidního důchodu, já mám splátky na půjčku 3500,– a splácím také z důchodu. Bydlíme v pronájmu a nemáme žádný majetek, kromě osobních věcí, normální hodnoty. Chceme si rozdělit SJM, protože kdyby se s jedním z nás něco stalo, zemřel by, druhý by již neměl na to, aby splácel ještě i jeho závazky. Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Pepa25

Bohužel vás musí zklamat: do SJM patří i závazky vzniklé za doby trvání manželství, takže i ty jsou vaše společné. Se zúžením SJM by museli souhlasit i vaši věřitelé, což asi nebudou.

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/finan­ce/clanek/ani-zuzeni-jmeni-manzelu-pojistkou-pred-exekucemi-neni-40282064