Nassin

Lze považovat fakturu na zboží jako záruční list?

Koupil jsem určitou věc v kamenném obchodě, ale nemám záruční list, jen fakturu. Můžu ji použít pro případnou reklamaci zboží?

Nejlepší odpověď
Dochy

Záruční listy nejsou k téměř žádnému zboží a pokud tam jsou, tak je prodejce stejně zpravidla nevyplňuje. Stačí jakkoli prokázat nákup zboží vč. konkrétního typu, prodávajícího a dne prodeje. Pokud se na tom s prodávajícím shodnete (např. vás bude považovat za dostatečně důvěryhodného) není vlastně třeba ani to. Takže předpokládám že i ta faktura by měla stačit pokud tam není uvedeno jako předmět prodej jen něco ve smyslu „zboží“.

Další odpovědi
Drap

Ano

Michálek1245

Ne, fakturu nelze považovat za záruční list, ale slouží to jako doklad ke koupi. Záruční list jako takový k reklamaci totiž nepotřebujete. Ostatně jen málokteré zboží, zejména ze segmentu elektra, má vyplněný záruční list (většinou jsou součástí návodu a jsou v uzavřeném balení). My osobně si tak přes inteligentní vytěžování faktury ze softwaru od https://redqu­e.cz/inteligen­tni-vytezovani-faktur-pro-ucetni-software/ děláme ve firmě databázi těchto dokladů určených k případné reklamaci.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nassin

Drap – vycucané s palce nebo vlastní zkušenost. Ano/ne?

Dochy

Na otázku „vycucané z prstu, nebo vlastní zkušenost“ se jen těžko dá odpovědět ano/ne 😉