Jenda K.

Lze použit nízkotlakou vodovodní baterii i v případě, že ji namontuji v bytě, který není vybaven vlastním kotlem?

(Je zde možnost připojení hadiček A, B, C, já budu připojovat pouze teplou a studenou vodu) v návodu o tom nic není. Nejsem instalatér, kupováno v e-shopu Hornbach.

Odpovědi
Hlada

Bylo by dobré dát odkaz na to, co jsi koupil.
Vzdáleně tuším, že jsi koupil speciální beztlakovou baterii, která je nutná k připojení beztlakového ohřívače vody. Od normální se liší tím, že má 3 přívody. Vstup studené vody, výstup za teplým ventilem do ohřívače a vstup teplé vody z ohřívače, který jde přímo do výtoku, aby bylo možné odkapávání při ohřevu.

Jiří Bohumil

Ne. Vyměň třeba za tuto:
https://www.hor­nbach.cz/shop/Dre­zova-baterie-Avital-ARLAU-nikl/8207485/ar­tikl.html?sou­rceArt=8207475&ur­l=8207475&trac­kArticleCrossTy­pe=se

Jenda K.

Je to toto: https://www.hor­nbach.cz/shop/Dre­zova-baterie-Avital-ARLAU-nizkotlaka-chrom/8207475­/artikl.html

U hadičky „B“ je nakreslená šipka směrem do kotle a sněhová vločka. Zda je baterie použitelná i v případě, že nebudu třetí hadičku připojovat.

Hlada

Bez ohřívače to je nepoužitelné. Dost těžko se to popisuje. Nakresli si schema ventilů a vývodů. Oba ventily (polohy páky) zavírají jeden vstup.

Jenda K.

Dobře, tak to zkusím vrátit, snad to půjde.

Jiří Bohumil

Vrátit asi těžko, ale spíše vyměnit, třeba za tuto:
https://www.hor­nbach.cz/shop/Dre­zova-baterie-Avital-ARLAU-nikl/8207485/ar­tikl.html?sou­rceArt=8207475&ur­l=8207475&trac­kArticleCrossTy­pe=se