dust8

Lze obyčejnou tiskárnu s kabely nějak předělat či softwarově upravit, tak aby fungovala bezdrátově?

Tiskárno Cannon MP 630.

Odpovědi
Edison

Proboha proč? Jaký připojení to má?

Tak jsem na to koukl. Zdá se, že nemá ani LAN. Dnes bych periferii bez LANu vůbec nebral. Ale řešení někdy existuje: Některé routery mají USB a někdeté z nich i podporu tiskového serveru. Pak na takto připojenou tiskárnu lze přistupovat odkudkoli z vnitřní sítě, tedy i přes WiFi.

mosoj

MP 630 nemá WiFi. Takže smůla. Tisknout z mobilu jedině přes počítač, nebo přímo z paměťové karty, to umí.

Arne1

Snad by to šlo náhodou vhodným routerem, pokud by se našel takový který ji podporuje. Musela by se prozkoumat dokumentace k několika routerům a hledat a hledat a hledat. I pak by výsledek nemusel být optimální.
Pokud jde o tisk z druhého počítače, asi by bylo nejschůdnější řešení ji na jednom počítači, ke kterému je trvale připojená, nasdílet na síť.
Dříve se pro síťové použití hloupých tiskáren používaly takzvané printservery. Byly to takové maličké krabičky které se připojí k tiskárně a druhý konec do počítačové sítě, eventuelně do WiFi. ALe s rozvojem tiskáren připojených přes USB už to není tak jednoduché, protože jejich ovládání je daleko více individuální a těžko se hledá nějaké univerzální ovládání.

Arne1

Edison: jenže ty routery nepodporují libovolnou tiskárnu, ale jen některé typy.

Edison

Naznačil jsem Ti metodu. Kompatibility si holt už zjisti sám.

Edison

A taky jsem jasně psal „některé“. 🙂