Avatar uživatele
dust8

Lze obyčejnou tiskárnu s kabely nějak předělat či softwarově upravit, tak aby fungovala bezdrátově?

Tiskárno Cannon MP 630.

Zajímavá 0 před 1791 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Proboha proč? Jaký připojení to má?

Tak jsem na to koukl. Zdá se, že nemá ani LAN. Dnes bych periferii bez LANu vůbec nebral. Ale řešení někdy existuje: Některé routery mají USB a někdeté z nich i podporu tiskového serveru. Pak na takto připojenou tiskárnu lze přistupovat odkudkoli z vnitřní sítě, tedy i přes WiFi.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

MP 630 nemá WiFi. Takže smůla. Tisknout z mobilu jedině přes počítač, nebo přímo z paměťové karty, to umí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Snad by to šlo náhodou vhodným routerem, pokud by se našel takový který ji podporuje. Musela by se prozkoumat dokumentace k několika routerům a hledat a hledat a hledat. I pak by výsledek nemusel být optimální.
Pokud jde o tisk z druhého počítače, asi by bylo nejschůdnější řešení ji na jednom počítači, ke kterému je trvale připojená, nasdílet na síť.
Dříve se pro síťové použití hloupých tiskáren používaly takzvané printservery. Byly to takové maličké krabičky které se připojí k tiskárně a druhý konec do počítačové sítě, eventuelně do WiFi. ALe s rozvojem tiskáren připojených přes USB už to není tak jednoduché, protože jejich ovládání je daleko více individuální a těžko se hledá nějaké univerzální ovládání.

Upravil/a: Arne1

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Arne1

Edison: jenže ty routery nepodporují libovolnou tiskárnu, ale jen některé typy.

před 1790 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Naznačil jsem Ti metodu. Kompatibility si holt už zjisti sám.

před 1790 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

A taky jsem jasně psal „některé“. 🙂

před 1790 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet