Lze nalepit tapety na zed polepenou korkem?

mame v chodbe zed polepenou korkem a chceme ji vytapetovat.musime korek sundat nebo sed da nalepit na korek

Nejlepší odpověď
panenka

určitě ti to pude můj známý to taky tak dělal

Další odpovědi
LUC007

JA SI MYSLYM ZE TO NENI PROBLEM TO TAM VYTAPETOVAT.URCITE TO TAM BUDE LIP DRZET.

nature

Dobrý den, myslím že to určitě půjde dobře.

Odpověděl: Richard Dener, 721 108 877
Tato poradna se sice zabývá nátěrovými hmotami, ne tapetářskými pracemi, ale přetapetování korku není problematické. Bude potřebné použít kvalitnější lepidlo na tapety jako je např. Sklotap na těžké tapety ( inf. na www.teluria.cz ) nebo pod. Vhodné budou silnější tapety určené pro následné malování jako jsou např. tapety Raufaser, které jsou schopné zakryt i určité nedostatky podkladu ( spáry?) . Pokud se týká spár mezi korkovými čtverci, není možné z dotazu posoudit jejich velikost a případný vliv na vzhled. V případě výškových nerovností okrajů spojů by bylo vhodné přebroušení korku v těchto místech „do roviny“, větší mezery je možné vytmelit akrylátovým tmelem. Drobnější nerovnosti ( mezery) je možné řešit „podlepením“ tapet několika vrstvami např. novinového papíru, zhotovením t.zv. makulatury (rovnoměrného podkladu ).