Zločenková

Lze kuchyňský dřez se spodní montáží do laminátové desky?

Zdravím,
vždy jsem snila o kuchyňském dřezu se spodní montáží a kamenné pracovní desce, ale na desku nejsou peníze, tak bych chtěla alespoň ten dřez. Ale dřez se spodní montáží se má podle mě dávat jen do linek, které nenasáknou. Myslíte, že tedy lze dřez se spodní montáží do obyčejné laminátové pracovní desky? Máte to tak někdo? Desku bych měla mít 3,8 hlubokou.

Děkuji.

Odpovědi
gecco

Určitě to tak nemám a ani mít nebudu – nechci…
😉
Varinta ´spodního´ dřezu do lamina sebou nese dvě negativa:

  1. nasákavá hrana vyfrézovaného otvoru pro dřez – lze třeba přelakovat a uzavřít ABS hranovkou – ale přesto bych si dovolil tvrdit, že hrana desky zanedlouho nasákne a nabobtná
  2. dřez umístěný cca 4 cm pod plochu desky bude nepohodlně hluboko (vůči pracovní ploše desky

koly.bad

Já myslím, že by to nemusel být problém a ještě k tomu nebudeš muset hrotit tohle: https://eshop-alveus.cz/con­tent/43-pruvodce-vyberem-vhodnych-izolacnich-materialu-pro-instalaci-drezu :))

dalibory

Podle tohoto článku: https://eshop-sinks.cz/conten­t/103-jak-na-instalaci-drezu-pro-spodni-montaz spíše ne :)

Zločenková

Ale jinak třeba u PELC KUCHYNĚ píšou: Navíc my umíme zabudovat dřez se spodní montáží i do běžné desky s HPL laminátem a to jak nerezové, tak granitové. Tím lze i s cenově dostupným materiálem dosáhnout vyjímečného vzhledu a funkčnosti kuchyně.

Takže jít to musí, ale…

gecco

HPL určitě vyhoví – ale při tloušťce 38 (nejsem si jist, zda je vůbec v nabídce) by ses dostala na cenu žuly (nebo skla)…
😉
Pokud by šlo o HPL tenší (montuje se na ´podkladní´ desku z ´klasického lamina´), lze to.

Zločenková

gecco děkuji za odpověď. Desku ještě koupenou nemám, ale někde jsem četla, že na vestavěný dřez má být hloubka desky alespoň 3,8, tak jsem koukala jen na desky s hloubkou 3,8, ale pozeptám se v nějakém studiu a pokud bude stačit i klasická hloubka 1,8, tak alespoň nebude stát tolik peněz 😉

gecco

Není zač…
😉
..„Desku ještě koupenou nemám“…
Než desku koupíš (a budeš chtít po nějakém truhláři ´dodělat´, namontovat…), nech si nejdřív celkový návrh posoudit truhlářem (kuchyňářem) – zda je takový návrh rozumný (cenově i montážně/vý­robně).
Zabudované dřezy se na 38 montují proto, aby deska výřez vydržela bez deformací (či prasknutí) i v tak oslabeném profilu.
Pokud jde o ´podmontovaný´ dřez – montuje se na podkladovou desku (lamino) a teprve na ni se montuje deska svrchní – tedy ta svrchní může být tenší.
___
Jak už jsem uvedl výše – nejlíp, když si celou kuchyň nakreslíš a s nákresem (lépe ´projektem´) navštívíš nějakého odborníka a možnosti s ním zkonzultuješ.
😉