janani

lze kompostovat ostřihané větvičky zeravu obrovského?

Odpovědi
Braník

Jehličnatý kompost

Pro kompostování jehličí platí stejné zásady. Vyhněte se jehličí z napadených nebo chemicky ošetřených stromů. Kompostování se provádí střídavým vrstvením jehličí a kyselé půdy, nejlépe lesní, přičemž podíl jehličí by měl být zhruba tříčtvrtinový.

Kompost z jehličí ocení rostliny, jimž vyhovuje kyselé prostředí

I v tomto případě je nutné čas od času vznikající kompost přeházet, abyste zajistili přístup vzduchu. Je-li půda příliš suchá, nezapomeňte ji zvlhčit. Vzniklý materiál bude ideální pro vřesovištní rostliny a rododendrony.