autacek

Lze destilovanou vodou zalévat květiny?

Nejlepší odpověď
Kepler

V podstatě ano. V přírodě je rostlina zásobovaná dešťovou vodou, což je vlastně voda destilovaná. Minerály se obohatí až v půdě. Naopak voda příliš obohacená solemi může rostlinu zabít, protože ji ji není schopna přijmout osmotickým tlakem.

Další odpovědi
Viktorie II.

Lze, ale je to zbytečné, protože destilovaná voda nemá žádné minerály, ale zajímavé je, že některé rostlinky tuto vodu potřebují.

RyuzakiKate

Třeba masožravky to vyžadují. Nejlepší je samozřejmě dešťovka, ale když k ní zrovna nemám přístup, tak holt nezbývá nic jinýho, než kupovat 5l barely… Substrát by se totiž rychle znehodnotil a jelikož tyto rostliny rostou na živinami chudých půdách, přilepšují si právě lapáním hmyzu.
Taky záleží, jaká teče voda z vodovodu, u nás je třeba poměrně tvrdá, ale zalejvám s ní v pohodě ostatní kytky, samozřejmě odstátou.

zjentek

Jo. trochu zjednodušeně by se dalo říci, že „destilka“ taky prší při dešti!

Takže z nebes padá de facto „deštilovaná“ voda. (;

elkon

Nemá to smysl, nic to květinám nedá.

Dochy

Ano, některé zvyklé na „chudé“ podloží ji i vyžadují (většina mokřadních masožravek)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

RyuzakiKate

Kepler: Existují i slanomilné rostliny, které zasolení vydrží a rostou i u nás, třeba hvězdnice panonská, ale jsou vzácné. Pak někde u pláží roste třeba slanorožec evropský, který se dá v supermarketech přímořských států normálně koupit… Je moc dobrej a dala bych si :(