ladaI

LTE ruší silně obraz, vysílač operátora cca 400m od domu. Pomůže filtr do kabelu?

Mám dvě antény do slučovače, je nutné do každého koaxiálu zařadit filtr např. TEROZ č.512 zádrž 30dB 782 MHz, nebo stačí 1× do koaxiálu za slučovačem. Děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Nejsem si jist zda-li filtr odruší, ale jsem si téměř jist, že bych nic nekupoval a nikam nic nedával. Provozovatel je povinen provozovat zařízení tak, aby nerušilo ostatní zařízení.
Obraťte se na ČTÚ a požadujte nápravu. A když už nic, tak provozovatel LTE vám případný filtr zaplatí a namontuje.

Další odpovědi
dubraro

Pomůže obrátit se na ČTÚ, tzv. odrušovací službu. Ta zjistí příčinu rušení a pokud jde o porušení provozních podmínek, přikáže původci rušení odstranit.

KDst

ČTU nic nevyřeší, protože LTE je povoleno.
Existuje filtr na LTE, ale ne ten co uvádíte. (30dB je málo). Orig. filtr LTE má cca 60dB. Pokud nejsou použity nějaké zesilovače, měl by stačit jeden na společný (sloučený) přívod do TV.