čukotka

Lpni jsem koupil v autobazaru auto Renault Scenic r.v 2002 v do­kladech byl uveden stav 150 000 km.

Dnes v autorizovaném servisu při běžné kontrole na počítači zjistili že poslední záznam o vozidle je z r.2008 a stav tachometru 190 000 km.Chybí záznam na 3 roky.Mohu auto vrátit prodejci nebo žádat slevu. Prosím poraďte

Nejlepší odpověď
jmhad

Jen to je ztraceno,čeho se sami vdáváme.Pokud máš k tomu prokazatelné doklady,reklamovat. Každopádně žádat slevu a pokud je to tak závažné,vrátit.

Další odpovědi
mojitek

Každopádně Vás oklamali a máte právo odstoupit od smlouvy.Ale jestli je auto jinak v pořádku,tak bych žádal pouze slevu z kupní ceny vozu-to každopádně.Zjistěte si kolik by stálo toto auto s těmi 190 000 km a rozdíl po nich požadujte.Nejdřív si ale ujistěte zda li nebylo bourané..

verunka483

není tvůj případ podobný jako vidíme někdy ve zprávách?

kropitko

Jasně,,v jakých dokladech?? Jako v servisce? A jaké datum u toho bylo uvedeno? To jste se nekoukli na stav tachometru a spoléhali na to, co vám kdo, kde napíše? Auto vrátit v takovém případě nemůžete. Nikdo vás neoklamal. Jen záznam byl z roku 2008, vy jste vůz koupili 2011, což 40000 za 3 roky odpovídá, to že vůz za celou dobu nevzal nikdo do servisu neznamená, že nemůže mít tolik najeto. Kolik máte v dnešní době na tachometru???

Ještě jedna věc, jaký je napsaný stav tachometru v kupní smlouvě?

cukrar

Čukotko, položím dotaz, pokud je uveden stav tachometru a počet ujetých kilometrů je to stejné?

NENÍ.
Ale klidně zažádat o slevu můžete…