DoTazatel

Líbí se opravdu všem dívkám/ženám svalnatí muži?

Často se říká, že se všem holkám líbí, když má muž svaly (a ta, která tvrdí, že ne, tak prý kecá). Jasně, každému se může líbit něco jiného. A některé se může líbit víc svalů, některé míň (některá upřednostní Schawarzeneggera, některá jiného s trochou míň svalů, protože Arnold se ji zdá objemově až „moc,“ ale i ten druhý by byl svalnatý, ale ne tak jako Arní). Jde tu o to, jestli se vážně všem ženám všeobecně líbí svaly? No určitě upřednostní hubenějšího, dbajícího o sebe před tlouštíkem.

Vzhled není důležitý, důležité je jaký ten člověk je, ženám se líbí, když o sebe muž dbá a věří si atd atd. jasný, ale já se ptám jestli se jim líbí svaly – protože každému se něco líbí (vzhledově).

Nejlepší odpověď
Kelt

V jedné knize jsem četl, že 17letá se ptá na muže „Jaký je?“ 27letá se ptá „Čím je?“ a 37 letá se ptá „Kde je?“. Takže ono to závisí na věku, osobních a životních zkušenostech apod. Když se mladá slečna promenáduje na koupališti s vymakaným kulturistou, možná jí závidí podobné slepice, které myslí spodním koncem páteře. A skutečná žena ohodnotí spíše trvalé hodnoty u muže než ty pomíjivé, ke kterým patří i svaly.

Další odpovědi
ivzez

Tazateli, reaguji hlavně na Váš příspěvek v diskuzi.

Řada (netvrdím, že všichni) svalnatých mužů je tzv. „namachrovaných“,
mluví o disciplíně apod. ale „skutek utek“ (když přijde na disciplínu, nemají
žádnou, jsou úzce zaměřeni jen na to jak vypadají a působí na okolí).

Mně se to, co zmiňuji výše, nelíbí.
A přijde mi, že tím příspěvkem v diskuzi dívky/ženy podceňujete.

led

Nie, niektoré a nie je ich málo „nepozerajú na obal, ale na obsah“

PS
Humorné sú v odpovediach mužov ich „ženské“ znalosti o myšlienkach a pohľade žien na muža

MartGrin

Všem ženám se svalnatí muži nelíbí. Některé, pokud sami nemají svalnaté tělo, si vedle nich připadají méněcenně, a proto si radši vyberou chlapa s obyčejným nevytrénovaným tělem, protože se vedle něj nebudou cítit špatně. Závěr: Svaly by se teoreticky všem ženám opravdu líbily, kdyby se dokázaly přestat porovnávat se svým chlapem a neměly z toho komplex méněcennosti.

marci1

Údajně tak tomu je, ale já se asi vymykám vědeckému bádání, jelikož se mi líbí muž jen s mírnými svaly. Hlavně se mi líbí silná ramena, ale samozřejmě v hlavě musí mít myslící mozek. 🙂
https://ct24.ces­katelevize.cz/ve­da/2333713-cim-vic-svalu-tim-lepe-a-brisko-nevadi-vedci-popsali-jaci-muzi-jsou-pro-zeny

nyjono

Stejně jako se mujži, údajně, dělí na dolňáky a horňáky a asi i ty, kteří se dívají na ženu jako celek, tak se i ženám líbí různé typy.

Michala11

Příroda velí zdraví. Zdraví je dlouhověkost na výchovu potomků. Anabolické steroidy už se zdravím nemají mnoho společného, ale obezita taky ne.
Osobně rozděluji svalovce na dva druhy- fyzická práce a fitko.
Chlapům sluší montérky, ale vidina, že muž bude raději trávit čas ve fitku než se mnou, mě moc nevzrušuje.

led

Kelt – chýba vám v odpovedi ešte pohľad x-leté „kolik má peněz, majetku?“

Lilama

Ženám se všeobecně líbí muži se svaly. Podívají se, ale doma mohou mít úplně jiného chlapa. Protože ve svalech není mozek.

DoTazatel

Kelt – zase záleží na úhlu pohledu. Svaly (možná) vymizí – nemusejí – ale nevymizí to, jaký ten člověk díky těm svalům je. Protože svaly si vyžadují disciplínu, čas, atd; přináší s sebou sebevědomí a plno dalšího… svaly jako součást těla jsou pomíjívé. Ale ani duševní kvality nejsou u člověka věčné (včetně oné disciplíny atd). Vše se musí udržovat – jak svaly, tak i duševní kvality/vlastnosti… trvalé hodnoty snad ani neexistují.
A to jak člověk vypadá, taky vypovídá o jeho duševních kvalitách, jak o sebe pečuje, jak se stravuje, zda žije zdravě,… i to se dá zařadit k tvým „trvalým“ hodnotám.

Já už v otázce říkal, že každý (každá) to má individuálně, ale když to zevšeobecníme, tak se většině ty svaly na mužích líbí… taky jsem v otázce zdůraznil, že většina taky dává přednost charakteru člověka, před jeho vzhledem (do čehož spadají všechny ty kvality, hodnoty), ale že stejně každý něco po stránce vzhledové stejně upřednostňuje (i když to není to nejpodstatnější) – jen prostě každému se něco líbí víc, jenému míň a na to směřovala moje otázka.

Kelt

Každá holka, když je malá sní o tom, že je princezna a že si ji odvede krásný princ. Postupem času se ta představa může měnit, protože se mění pohled na věc, přibývají zkušenosti, mění se hodnoty. Základem každého vztahu je potenciální možnost založení rodiny a zachování rodu. Proto se muži koukají na prsa a zadek, zda bude ta žena schopna plnit později roli matky a ženy se koukají, zda onen muž bude schopen milostného vztahu. A svalnatý by měl být v tomto lepší. Jistě se každý nestane kulturistou s vyrýsovanými svaly na druhý den a vyžaduje to určitou disciplínu a program. To uznávám. Stejně a to je v lidské povaze, že když kolem skupiny mužů různého stáří přejde atraktivní holka, která dobře vypadá, tak se každý podívá. Stejně tak se bude ženám více líbit striptýz v provedení s udělanými borci než s vychrtlými neduživci. Ale to je stejné jako chvilkový flirt a vážný vztah.

DoTazatel

Však přesně! Myslím si totéž.

DoTazatel

MartGrin – takže v podstatě se ale všem ty svaly líbí; jen si některé ženy netroufnou začít si s někým svalnatým, kvůli sobě samým a „spokojí se“ s někým jiným, když to tak řeknu… :D Ale ty svaly se jim líbí.

MartGrin

Přesně tak. Ale samozřejmě ne všechny svaly. Kulturisté na steroidech se líbí jen velmi malému procentu žen. Nejatraktivnější bude takových 11–15 % tuku: https://athle­anx.com/wp-content/upload­s/2013/05/Body-Fat-Infographic3.jpg Důvodem bude nejspíš to, že víc svalů/méně procent tuku už nepůsobí přirozeně.