Elile

Nevím si rady..poradíte mi prosím?

Je mi 15 let, nikdy jsem neměla žádného „pořádného“ kluka, jen takové ty na táboře a už se nikdy neuvidíme.. Vím, že si tu stěžuju a že vám to bude připadat jako blbost, ale pro mě to znamená dost. Myslím si, že nejsem uplně ošklivá ani tlustá, nemám beďary, snažím se být fajn a sportuju a tak. Ale moc se nemaluju a nechodím oblíkaná jako děvka.. V tom je ten problém? Myslím že ne, určitě se všem klukům nelíbí děvky, s prominutím. Už nevím co víc mám dělat. Vím, že to zní asi vtipně, ale bojim se, že si nikdy nikoho nenajdu a nikdo mě nebude chtít. Nejsem moc náročná. Když se mi třeba někdo líbí, už docela dlouho, tak se prostě k ničemu neodvážím. On pomalu ani neví jak jmenuju.. Co mám sakra dělat? Asi si o mě řeknete, blbá puberťačka, její problémy bych chtěla mít, ale já to prostě vidim jinak. Asi jsem moc tuctová?!

Nejlepší odpověď
quentos

v tom problém určitě není. Já naopak jsem na přírodní typy, a když jsem konečně našel holku, která se nemaluje vůbec a o níž navíc tvrdili, že by se ke mně hodila, byla moc stydlivá na to, aby si s někým něco začala, a radši utekla.
15? Mně je 28, a taky jsem ještě žádnou neměl. A naději jsem nikdy neztratil. Život je dlouhej a není kam spěchat. Jeden můj kamoš se oženil ve 47, další ve 45. Hlavně se nenechej odradit tím, že „už všichni někoho maj“ – v patnácti mají tyhle jejich povrchní vztážky s láskou společného opravdu pramálo, většinou tak činí jenom proto, aby nebyli sami, měli se s kým ukázat a zvýšili si sebevědomí.
Až my najdem ty svoje pravý, bude to stát za to, zatímco ti ostatní, kteří „už dávno někoho maj“, budou zažívat vztahové krize, hádky, rozvody apod. A to nám přece za to nestojí.

Další odpovědi
hanulka11

Ale to není přeci stěžování – to jsou jen myšlenky, kterých máš nyní plnou hlavu.
V patnácti opravdu neměj strach, že si tě nikdo nenajde, zvlášť nyní asi měníš školu a budeš se pohybovat mezi jinými lidmi, třeba začneš někoho denně potkávat na jiné cestě než si dříve chodila -usmějete se na sebe a hodíte řeč a poznáte oba …co dál a když ne ,tak svět přeci v 15 letech nekončí …choď mezi mladé ,sportuj apod… obzory máš otevřené – věř, že na každého někdo někde čeká …neříká se to jen tak ....... užívej si každého dne

RyuzakiKate

Elile, možná si myslíš, že 15 let už je dostatečný věk na věci kolem kluků, protože tvoje vrstevnice už mají za sebou několik „zkušeností“ a zkouší pořád dál a dál. Trápila jsem se úplně tím samým, holky se mi posmívaly, že jsem ošklivá, trapná a já nevím co ještě všechno. Kašli na ně. Sama říkáš, že se nemaluješ a neoblékáš se vyzývavě – to je jenom dobře! Jinak bys byla lehce k mání, a s takovými typy holek si kluci chtějí jenom pohrát a dost. Je důležité, abys byla vždy pro každého kámoška, a někdo z nich si třeba později uvědomí, že by s tebou chtěl zažít něco víc, než jen bezva pokec. Myslím, že pro mě bylo i těch 15 moc brzo na nějaký vztah, bohužel jsem tenkrát narazila na blbečka, co si hrál na pána světa a myslel si, že sežral všechnu moudrost světa. Až později si člověk uvědomí, že se zachoval špatně, ale vrátit to nejde… Uvidíš, že se dříve či později někdo objeví, s tím ale také souvisí to, v jaké společnosti se budeš pohybovat, jestli v září nastupuješ na střední, tak se třeba někomu zalíbíš, a možná se už líbíš někomu teď, jen se ti to stydí říct, co ty víš? Zkrátka zůstaň přirozená a nehledej někoho za každou cenu, on přijde, neboj. Pracuj na sobě, abys mohla něčím zaujmout, a ne jako ty holky, kterým stačí na sebe hodit minisukni, tílko a podpatky a hned o ně má někdo zájem. Když se koukám na hodně dnešních mladých párů, jsou to „vystajlované“ dvojice, u kterých si normální člověk řekne, že spolu jsou na sto procent kvůli vzhledu a ne kvůli tomu, co ten druhý umí nebo jaký je zkrátka uvnitř. Základem ale je mít ráda sama sebe a věřit si, pak tě teprv může mít rád někdo druhý. Je to zvláštní pravidlo a může se zdát uhozené, ale je to pravda. Jak jsem už psala, pracuj na sobě, rozvíjej se, ať jsi chytrá a v budoucnu třeba natrefíš na někoho se stejnými zájmy, který k sobě hledá přesně někoho takového jako ty.
Přeju ti hodně zdaru, a už se prosím netrap, je to zbytečné ;)

Damiana

Hodně mě zaráží tvůj naprosto striktní prostor k tomu užívat si holčičích blbůstek. Proč by moderně oblečená a hezky nalíčená dívka měla být hned to, co jsi napsala? Musíš se naučit dělat rozdíl mezi nevkusem a elegancí. Pak nebudeš mít problémy s onou svou „tuctovostí“, které se evidentně dost bojíš. Přijde mi, že na jednu stranu bys chtěla být trochu nápadnější, ale zase se trochu bojíš, protože na to nemáš moc odvahy… Hlavně neodsuzuj a nezačni závidět. Stala by se z tebe časem zapšklá baba. A to je pak hodně vidět i bez malovátek! ☹ Musíš najít svou cestu, která ti bude vyhovovat. Móda je zábava, ale nikdy by neměla potlačit osobnost člověka. Ale zároveň dává možnost vyzkoušet něco nového. Je ti patnáct – tak do toho! Teď si můžeš dovolit cokoli! 🙂
Znám spoustu holek, které se samy moc upravit neumí a závidí těm, které ano. A pomlouvají je. Když ale pak dosáhnou středního věku, hlásí se do proměn v časopisech a jsou rády, když jim to (konečně?) sluší. Je každého věc, co se mu líbí a v čem se cítí dobře. Neměl by ale odsuzovat druhé, které třeba ani nezná…
Zapracuj na sobě, poraď se s kámoškama. Najdi si svůj styl. Určitě se ti něco líbí – ať v módě nebo v zábavě – vyzkoušej to. Idola oslov, je to normální člověk jako ty… Zjisti si co ho baví a nech si od něj v něčem z jeho „oboru“ poradit. Na to hoši až móc dobře slyší… Ale nevnucuj se, bacha na to!

NatálkaR

Neboj se, nic neuspěchej, ten pravej na tebe čeká. Jenom musíš počkat a dát tomu přirozený průběh.