autacek

Létají popsané drony nad hlavami vojáků, nebo v Rusku? A nejsou tudíž američtí vojáci poněkud blízko jejich hranic?

http://zpravy­.idnes.cz/nato-rusko-vojaci-chytre-telefony-spionaz-fj6-/zahranicni.as­px?c=A171008_122257_zah­ranicni_fka

Odpovědi
orwell

Rusko šmíruje, Rusko nabourává, Rusko se snaží kompromitovat, vnášet zmatek,… Zase jeden článek mající za cíl podpořit protiruskou hysterii. Američtí vojáci jsou tak nějak „poněkud blízko“ skoro všude. Nelze si myslet, že Rusové jsou idioti a budou nečinně přihlížet, jak se na jejich hranicích a v jejich blízkostí hromadí ozbrojené hordy tisíců vojáků NATO zásobované zbraněmi ze Západu. Loni na jaře v březnu jsem viděl nad hlavou létat spoustu vojenských speciálů směrem na východ. A co bylo přepravováno na Ukrajinu a do pobaltských zemí? No, sušenky asi sotva. Těžko to někdy budou vozit zpátky. Je potřeba všechno použít a doplnit další. Vojenskoprůmyslový komplex musí vydělávat! Takže asi tak.

led

Používané vojensko špionážne drony majú relatívne dlhý dosah vzhľadom na ich veľkosť a spôsob pohonu. Sú vopred naprogramované a v cieľovej oblasti riadené pomocou satelitov. To znamená, že nemusia byť na „dosah ruky“ vzdialené od operátora ako komerčné „detské“ drony.
V naivnom spôsobe ich používanie môžme vidieť aj v rôznych súčasných špionážno bojových a akčných filmoch.
pozrite si: Dron: zabiják i pomocník https://www.svet­hardware.cz/dron-zabijak-i-pomocnik/39615-4

účel týchto mediálnych informácií? Strašme ľudí a budú nás posluchať. Kedysi na to stačila mamina varecha, dnes je to už sofistikovanejšie.