quentos

Létají naši politici stále letadlem do práce?

Nemám na mysli eurokomisaře. Kdysi dávno byla medializována kauza plýtvání státními penězi na cesty českých politiků do práce v rámci ČR. Např. členovi PS z Plzně se nechtělo do Prahy autem či vlakem, a tak zvolil již zmíněný sice mnohonásobně rychlejší, ale taky mnohonásobně dražší způsob. Proč taky ne, když mu to proplatí stát?
Samozřejmě reportéry tito politici odbyli slovy typu „Do práce létám, protože je to rychlejší, a víc se s vámi o tom nebudu bavit, nashle.“ Děje se to stále, jen s tím, že mediální zájem jaksi „vyšuměl“?

Nejlepší odpověď
annas

Někde jsem četla, že letecká doprava zdarma byla zrušena. Poslanci z Moravy využívají vlak nebo OA.

Dostávají příspěvek na dopravu, když chtějí létat, tudíž si mohou uhradi z let ze svého.

Europoslancům platí cestu letadlem EU. Nedávno se o tom zmínil.Jiří Pospíšil v nějakém rozhovoru. s tím, že on jezdí autem, takže šetří peníze.

Další odpovědi
Kepler

Aktuální informace nemám a jen tak někdo je asi mít nebude. Můžu tě ale ubezpečit, že služební cesty probíhají vrtulníkem i u takových firmiček, jako je Gumárny Zubří, nebo Bonver v Poličné. Ovšem za své.

hapiky

Kdyby jen letadlem. Zaorálek létal vrtulníkem z Ostravy do Prahy za cenu 100.tisíc za jeden let. Jen v roce 2005 to bylo 28× a to už je síla!
ttps://domaci­.ihned.cz/c1–40117950-nejezdim-vlakem-ale-letam-je-to-pohodlnejsi-haji-se-poslankyne
Dnes se tomu ale neříká pravidelně, ale nutně. Pravdou je, že by to mělo býti dnes dostatečně odůvodněné, ale kdo rozhoduje o tom, jestli je to nutné nebo ne? Myslím, že v případě Zaorálka by bylo efektivnější, kdyby zůstal doma.