EDA

LED monitor

Ještě k LED monitorům; zajímalo by mne, co je TN technologie a kterou jinou bychom měli zvolit při koupi monitoru.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud chcete trochu připlatit na monitor, volte technoligi s-IPS nebo PVA. Kvalitativně co do podání škály šedé a barev jsou na tom podstaně lépe.
LG v současné době nabízí panely se svojí technologií MVA ( nejsou to TN panely)a ty se vyrovnají PVA nebo IPS panelům a cena je jenom mírně zvýšená od panelů TN.
Osobně kdybych nyní kupoval panel půjdu do toho od LG s technologií MVA.

Také je dobré aby panel měl digitální vstup z počítače tzv. DVI. Pokud chcete z jakéhokoliv panelu vymáčknout všechno co umí tak jedině propojením přes DVI.

Zde si otestujte svůj monitor.
Jedná se hlavně o rozlišení celé škály šedé , černé a jednotlivých barev.
http://www.la­gom.nl/lcd-test/contrast.php

Další odpovědi
Michal Kole

TN má horší podání barev a pozorovací úhly. Lepší je IPS

M-Rock

Zde http://www.svet­hardware.cz/ar­t_doc-7ADDD23432464B1­9C12571BD002A4AC4­.html jsme našel že IPS a S-IPS jsou určeny spíše pro grafiky atd. Kvůli nutnosti většího osvětlení, mají také větš spotřebu.