EDA

LÉČIVÉ KVĚTY LÍPY

Jaký je rozdíl mezi stromem – lípou, která má léčivé účinky (např. květy se suší na čaj) a lípou, jejíž květy se nesbírají?

Nejlepší odpověď
beer

Neléčivá lípa je pouze lípa stříbřitá:
http://abeceda­zahrady.dama.cz/Ka­talog-rostlin/lipa-stribrita/sc-4-sr-1-c-1-ci-1083/default.aspx
Po otevření odkazu uvidíš dole i odkazy na obrázky těch léčivých:

Další naše dvě lípy – malolistá a velkolistá včetně jejich kříženců jsou léčivé.
Doplňuji:
Jen vzácně se v arboretech či parcích pěstuje lípa americká, jejíž léčivost není jednoznačná.