nikolqa.o

Lečba rakoviny hladovkou..

Někde jsem slyšela, že některé druhy rakoviny jdou vyléčit hladovkou.. Nevím co je na tom pravdy, prý tělo zdravého člověka při hladovce „pojídá“ tukové zásoby, ale pokud je člověk nemocný, tělo nejdříve začne „pojídat“ napadené buňky, následně je vyloučí stolicí a pak teprve začne „pojídat“ tukové zásoby.. Tudíž se může člověk vyléčit.. Nesmí se však jednat o dlouhodobou hladovku, aby tělo nezačalo „pojídat“ i mozkové buňky a nedošlo tak k trvalému poškození mozku..

Moc tomu nevěřím, ale nechci to odsuzovat, možná je na tom přeci jen něco pravdy.. Jaký na to máte Vy názor ?

Nejlepší odpověď
Pájo

Můj názor je takový, že to je přímo zcestné vysvětlení a tedy na tom moc pravdy ani není.

Rakovina je typická tvorbou „pro tělo nenormálních“ buněk, které se nekontrolovatelně množí bez ohledu na prostor, živiny a některé mají schopnost šířit se do okolí. S nekontrolova­telným růstem je spojená ztráta funkce napadených tkání, produkce „chybných“ hormonů nebo jejich nadměrná produkce. Zhoubná buňka se vymyká kontrole imunitního systému. Imunitní systém (IS) – jeho buňky – jsou každodenními „požírači“ podzřelých a nekomunikujících buněk. Ty neúnavně ničí a zajišťují tak v těle pořádek. V každé vteřině náš imunitní systém likviduje potenciálné nebezpečné buňky.

Proto to má jen pramálo společného s trávením nebo hladověním.

Doplňuji:
Pokud je nějakým způsobem IS potlačen, může se nastartovat zhoubné bujení.

Další odpovědi
pusinka50

Jsem toho názoru, že i rakovina může mít příčinu ve špatně fungující psychice. již i dnes klasičtí lékaři zdůrazňují potřebu tzv. pozitivního myšlení, tzn. přeformulovávat negativní myšlenky člověka v pozitivní. Negativní očekávání měnit na pozitivní. Mně to říká i můj endokrinolog, který mě léčí na sníženou funkci štítné žlázy. Posílá mě objímat stromy a tak. Rakovina může mít podstatu ve zděděných genech, asi v 10% případů. Zbytek je dle mého názoru ve špatné životosprávě a v negativním myšlení, kdy se psychický problém, – blok v podobě dlouhotrvajícího vzteku, nenávisti, nesmířením se se situací, odporu k někomu, vzdoru a dlouhotrvající zášti vůči někomu či něčemu – zapouzdří a vytvoří nádor. Proč se asi říká, že rakovinu máme v těle každý z nás?? Něco ji v někom z nás probudí…