Tinka

Laboratorní práce- kopec vody (fyzikální jev)

Dobrý den, dostala jsem laboratorní práci na fyziku a měla jsem naplnit okraj sklenice vodou, ponořit do vody mince a pak posypat hladinu solí. Sůl ve sklenici začala stoupat. Mám napsat, co je příčinou daného jevu.Děkuji moc za vaši radu

Odpovědi
ivzez

Doporučím učebnici fyziky
a poznámky z výkladu.

Kelt

Když děláme nějaký pokus, tak je třeba se na něj teoreticky připravit, pročíst si informace v učebnici. Vlastnosti kapalin – tekutin, objem, jak vypočítáme, co je to rozpustnost a které látky se rozpouštějí a které ne, co se stane, když dám do nádoby naplněnou po okraj nějakou kapalinou nějakou pevnou věc?