Mišús_ik

Ktoré protišokové opatrenia je potrebné urobiť pri poraneniach chrbtice a miechy a prečo ?

Nejlepší odpověď
Berušinka

Pokud je pacient v šoku, tak ho můžeme přikrýt nějakou dekou, aby byl v teple. NEsmí se mu dávat žádné tekutiny ani tišící prostředky. V klidu na něj hovořit, aby se soustředil na nás a ne na situaci.

Další odpovědi
venkovan

Zachovat klid a zakrýt před unikem tepla či naopak před přehřátím.
Řekl bych, že protišoková opatření se častěji provádějí na blízkých zraněného, protože ve chvíli kdy zjistí rozsah zranění propadají panice.

chudst

Tusim ze zrovna u tohohle snad zadna. Pockat na prijezd zachranky, kdyzbyste s nim pohla, mohla byste mu to akorat zhorsit. Takze pokud neni v jinem ohrozeni, kvuli kteremu byste s nim musela hybat (pozar, apod.), tak jedine, co muzete udelat je, ze na nej budete mluvit a uklidnovat ho, eventuelne ho drzet lehce za ruku, aby mel pocit, ze je nekdo s nim.

tom004

I tady platí,nehýbat,za­jistit pokud možno,teplo,ticho v rámci možností,tekutiny (otírat,nikoliv pít),a zjednat rychlý převoz.

hippeace

navlhčit rty, zajistit teplo, mluvit na něj aby neupadl do „spánku“