Kepler

Který živý tvor na Zemi je vlastně nejrychlejší?

Vidí při pohybu v kruhu vlastní zádel?

Nejlepší odpověď
marci1

Absolutním vítězem jsou svižníci. Tento málo známý druh brouka, někdy nazývaný tygří brouk, je v přírodě obávaným predátorem právě díky své rychlosti. Nejrychlejší druh svižníků totiž dokáže překonat za pouhou hodinu vzdálenost 8 km. V poměru k jejich tělesné velikosti a převedeno na lidské parametry to znamená, že dokáží běžet rychlostí 480 km/h! 🙂

Zdroj: https://litome­ricky.denik.cz/z-regionu/kdo-je-nejrychlejsi-na-planete-absolutnim-vitezem-jsou-sviznici-20130725-ecv5.html

Další odpovědi
aliendrone

Pochopitelně Chuck Norris! Ten je tak rychlej, že i když světlu dal náskok, tak v cíli při čekání na něj se 5× oholil! :)

Také by t mohla být ta kachna, co se srazila za letu s SR-71 Blubirdem (nebo spíš kaše, co z ní zbyla.

Ze savců je to prý gepard, ale to neviděli Keplera, když zaspal otevírací hodinu knajpy. Tedy kdysi, bejvávalo, dnes pouze sprint do kostelíčka ke zpovědi! ;) :D :D

mzm

Jednoznačně člověk. Sice potřebuje cosi k tomu, ale zase si to sám vyrobil. Tuším se zatím pohyboval nejrychleji kolem 11 km/s (proti tomu je nějakých 480 km/h úplné prd. :) (navíc podivně přepočítaných) )

Edison

Svižník.

Ale pohledů na problematiku je více. Jedna ryba dovede „vystřelit“ ochromující proud vody nadzvukovou rychlostí. Další extrémí rychlosti dosahuje střemhlavý let sokol stěhovavý. A další a další možé pohledy.

http://www.vsu­dedobre.cz/svet­vcislech-faunaaflora/

Zdroj: https://litome­ricky.denik.cz/z-regionu/kdo-je-nejrychlejsi-na-planete-absolutnim-vitezem-jsou-sviznici-20130725-ecv5.html

dubraro

Člověk. Na zemi >1000 km/h, ve vzduchu >3 Mach, v kosmu >10 km/s.

mzm

Edison, fakt ryba a vodu nadzvukem? Která?

Edison

Aliendrone, SR71 není „blubird“ (to má být jako co?), ale blackbird. 😉 On je totiž černej jak bota…

aliendrone

Yup. Jsem si rozlil kafe, mám zmatek, no. Sry woe! ;) :D