rebel1953

Který živočích naší planety se dožívá nejnižšího věku

Nejlepší odpověď
iceT

Tipnu si:Jepice?

Další odpovědi
briketka10

jepice Dolania americana, jejíž samička žije necelých
5 minut ! Stihne se však spářit i naklást vajíčka :(
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-zvire-zije-nejdele-a-naopak-nejkratsi-domu
Doplňuji:
cochee
je normální, že zde uvádím starší
odpověď, aby se vědělo, že otázka
zde již byla :)
nevím proč tě to popuzuje !!

anonym

Jepice – pokud je něco nesežere (nezabije), pak dospělci žijí i jen několik hodin.

Emefej

Proboha, jak jste všichni přišli na jepice? Životní cyklus jepice trvá podle druhu 1 až 3 roky.

Questman

Dívka v Somálsku

isteron

Podenka, jeden deň.

heslíčko23

Mám pocit že octomilka.

cochee

Uvádět jepici je nekorektní – viz i uváděnou starou otázku a odpověď. Vývojové stadium larvy je taky jepice. Copak u člověka se jeho období dítěte nepočítá do věku?

briketka10

tazatel se neptal na člověka
a já se necítím být Jepicí ..

cochee

Mě to ale nepopuzuje, o tu starší odpověď už vůbec nejde, naopak to je správné, poukázat na ni, existuje-li. Nesrovnávám jepici s člověkem, ale spíš přirovnávám imago jepice = dospělák, jepice-larva = děcko, ale furt to nic nemění na tom, že je to jeden a tentýž „kus,“ jako dospělák žije jen několik hodin, ale jako děcko několik let. Přidám absurdní příklad, když bychom si teoreticky představili, že člověk je dospělý od 18 let a jako dospělý umře za půl roku, taky bychom neříkali, že se člověk dožije půl roku, ale osmnácti (a něco).