Lukasy

Jaké zviře žije nejdele a naopak nejkratši domu?

Je pravda že vážky žiji jen 24 hodin? Jestli jo tak ti budou nejspíš co žiji nejkratši dobu a želvy nejdýl.

Nejlepší odpověď
beer

Nejkratší reproduktivní život (pozor však – ve stadiu larvy žije nejprve několik let) má imago (dospělec) jepice Dolania americana, jejíž samička žije jen necelých 5 minut ! Stihne se však spářit i naklást vajíčka..
Takže ty vážky s věkem několika dnů (podle druhu) jsou proti této jepici přímo starci ))
Dejdelšího věku se dožívá škeble arktika islandská, která podle nálezů měla úctyhodných 405 let ! :
http://www.ze­bricky.cz/-clanky-/-(121)-10-nejdele-zijicich-zivocichu-sveta-

Zdroj: Studium, net

Další odpovědi
huxa

to pravda neni ;) jepice žijí nejkratšeji a nejdéle velryby a želvy kajmanky (u obou se uvádí přes 200 let. neberu v potaz houby, bakterie, sinice, …

honza19hk

např želvy,ryby a prý i žáby,atd…

jnak každé zvíře může žít třeba jen den,když ho někdo (něco) zabije.