davestejk

Který z vybraných notebooků je nejvíce výkonný?

Zdravím,
počítačům nějak moc nerozumím a tak bych se rád zeptal, který z vybraných byste mi doporučili/který je nejvýkonnější.
Doteď jsem měl Dell Latitude E6400 s dvoujádrem Intel Core2 Duo P8600 2.40GHz (na cpubenchmark hodnocení 1536 bodů) a po mnoha opravách se mi už do něj nechtějí investovat další peníze, takže jsem se rozhodl koupit nový notebook v cenové relaci do 7000,– (na cpubenchmark samé 900–1200 bodů) po hlubším nastudování dnešních výroby max.! do 9000,–.
Notebook nechci na hry a šíleně náročné programy, nejnáročnější věc, co na tom budu dělat je Youtube 720p. Vím, že to bude asi směšné, ale rád bych na tom občas nastříhal také nějaké video např. v Lightworks – na rendrování si klidně počkám celý den. Ale na skoro deset let starém Dellu to šlo, tak proč by to nešlo na novém notebooku.

Můj první a hlavní favorit je HP 250 G6 s Intel Pentium N3710, je to čtyřjádro 1.6 GHz, turbo mód 2.6 GHz (na cpubenchmark hodnocení 1871 bodů) a má grafickou kartu Intel HD Graphics (bez označení) – notebook je za 8000,–

Hned za ním je HP 15-bw051nc s AMD A6–9220, je to dvoujádro 2.5 GHz, turbo mód 2.9 GHz (na cpubenchmark hodnocení neuvěřitelných :D 2211 bodů) a má ale grafickou kartu AMD Radeon™ R4 (graf. kartám tuplem nerozumím→ má ale podle všeho být lepší než Intel HD Graphics nebo ne?) – notebook je za 8300,–

_____________­________________________­_________________________
Dále tu jsem našel ještě dva notebooky ASUS VivoBook E502NA a Lenovo V110–15IAP
,které mají vše stejné až na to že ASUS nemá DVD mechaniku- dnes už na nic- (kdyžtak mám externí), ale je také od Lenova o 500,– levnější…

  • zpět ale… mají procesor Intel Pentium N4200 – je to čtyřjádru – má sice jen 1,1 GHZ a v turbu 2,5 GHZ ale na cpubenchmark má hodnocení 2014 bodů, což je zhruba o 150 bodů více než u prvního HP, které má 1,6 Ghz → bude to zřejmě tím, že je to Braswell – 4. generace naproti tomu Intel Pentium N4200 je Apollo Lake – 5. generace nebo to tak není? … jenomže si říkám, že je to stejně na nic… že vůbec nemusí být výkonnější potom celkově, protože RAMka je stejně DDR3, ne DDR4, což prej sníží rychlost…takže bych si stejně v ničem nepomohl, když bych si koupit ASUS za 8500,– bez DVD mech. nebo Lenovo za 9000,– … (mimochodem HP 250 G6 má také DDR3)

_____________­________________________­______________
Jinak, všechny notebooky mají stejné RAM, SSD, Displaye, rozhraní, WIN10 atd…
Zajímalo, který byste zvolili vy… které značce se radši vyvarovat anebo jestli nevíte o nějakém úplně jiném modelu ze stejnou/podobnou specifikací a cenou(i klidně nižší :D :D ) a ze stejným/či lepším/ výkonem…

(Dražší nebo bazarový notebook nechci…)
Děkuji za odpovědi
_____________­________________________­__________
PS:
Nejvíce se asi rozhoduji mezi těmi dvěma prvními a zajímalo by mě, jestli třeba při stříhaní videa nebo prostě třeba mixování hudby… nebo prostě jen při více otevřených/nač­tených videí na youtube je lepší ta koncepce Intel menší kmitočet a čtyřjádrový procesor nebo naopak AMD klasicky větší kmitočet a jen 2 jádra ??? … (a případně jak u těchto úkonů může pomoci grafická karta? …jako aby nemusel, procesor tak makat…nebo…?)

Odpovědi
Usoman

HP 250 G6

Víc procesorů a víc GHz na jeden procesor. Jestli jde o výkon, tak tenhle vede. Al na max. zatížení bych nekoukal. Já notebook šetřím a radši si koupím výkonnější stroj než že bych mučil slabší.

A víc procesorů je vždy lepší než míň procesorů, které mají o pár desetin vyšší výkon. Ve výsledku si více procesorů rozdělí více práce a k cíli se dopracují rychleji než kdyby to vše tahaly dva blbé procesory.

davestejk

nakonec nebudu kupovat ani jeden z nich, ale repas. Lenovo T430