nyjono

Který údaj na vyúčtování plynu nejlépe ukáže cenu? Je potřeba souhrn více údajů nebo stačí jeden. Který?

Mám tím na mysli, pokud bychom zvažovali přestup k jinému dodavateli, může mi nabídnout nějakou cenu, ukáže výši nových záloh a nkdo si může myslet, že je cena levnější.
Nechci mít v příštím vyúčtování nízké zálohy a vysoký doplatek.
Díky.

Odpovědi
Kepler

Výše záloh bude taková, jakou si sám zvolíš, takže tím se neřiď. Zajímat by tě měly:

  • cena za kWh
  • stálý měsíční plat za distribuci
  • zaslání faktury poštou

Další případné položky jsou zanedbatelné.
Takhle to mívám vyúčtované od X-energie. Tento dodavatel garantuje dodávky za nejnižší ceny, protože je obchoduje na burze.

mosoj

Vzhledem k tomu, že tě zajímá přiměřená záloha odpovídající tvojí spotřebě, je třeba porovnat celkovou cenu s DPH !!. To jest cenu plynu a distribuce + paušální poplatky. Každý prodejce má ve svém ceníku celkovou cenu za 1 MWh + paušální platby. Jen je třeba vzít na vědomí, že paušální platby jsou za měsíc a spotřeba a přeprava za spotřebovaný objem plynu!!!!! Dále musíš znát svoji přibližnou spotřebu plynu za rok!

Drap

V takovém případě je nutné porovnat všechny údaje.

Michálek1245

Rozhodně bych srovnával všechny údaje, protože každý ukazuje na něco trochu jiného. Osobně si ale myslím, že by vám tohle měli říct vaši dodavatelé plynu, kteří by vám to měli vysvětlit, co který údaj znamená a jak to tu cenu ovlivňuje. Na druhou stranu ale nikdo nemá povinnost s vámi půl dne sedět a všechno vám vysvětlovat. Musíte to studovat i vy. :)