ahold

Který monitor je úspornější?

Nevím, který monitor k PC vybrat z hlediska úspory el. energie. LCD nebo LED?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

LCD = LED v DNEŠNÍ době

tekuté krystaly sami o sobě nevydávají světlo, proto monitor potřebuje podsvícení. to je buď CTLF trubicí = zářivka (zjednodušeně) nebo dnes LED diody

takže vybírat LED podsvícení

Další odpovědi
cochee

LED monitor je LCD monitor s podsvícením LED diodami. Starší typ podsvícení je pomocí CCFL trubice ( http://www.tvfre­ak.cz/art_doc-D3A6FA850D88C­287C12578BB0062E6BB­.html ), což je v podstatě tenounká zářivka. Úsporu samozřejmě nelze vyjádřit absolutním číslem, udává se však, že obrazovky s LED podsvícením mají cca 60–80% příkonu obrazovky s klasickým podsvícením CCFL.