Rokio

Který je můj stupeň morálního usuzování?

Zde je odkaz na stupně morálního usuzování: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Kohlbergova_st%C3%A1d­ia_mor%C3%A1l­n%C3%ADho_v%C3%BDvo­je
zdroj: Wikipedie

Zde jsou podklady pro vaše rozhodování:

  1. dodržování zákonů (nikdy jsem nebyl trestně stíhán) a nepáchání úmyslných přestupků
  2. splněno přes 80 % slibů
  3. chování nad rámec etikety

Odpovědi
elkon

Nikdo tě tu nezná, plácat si můžeš co chceš. Nechápu, že tě to stále baví. Věčně se tvými bláboly vnucovat.

Kelt

Nevím, komu chceš co dokazovat? Ježíš říká, nesudte, abyste nebyli souzeni. Kdo se povyšuje bývá ponížen. Jinak trochu pokory a skromnosti by ti neškodilo. Určitě je tady pár lidí, kteří jsou v tomto ještě lepší a nekomentují to.

L.G.

Dobrý je se etiketě moc nepoddávat, takže to zkuste s tím chováním, které vám je pocitově nejblíž, příkladmo za předpokladu, že by Vás bavilo vraždit, byl by nesmysl dělat u záchranky v jejím původním poslání… To je jak jezdit pomalu, když chcete překonat traťový rekord, zkuste se tedy čeknout a pak je možný, že všemi třemi kritérii lusknutím prstu projdete jako by nic, když vám to vlastní nebude, budete se do nich muset tlačit násilím a dřív nebo později někoho doopravdy zavraždíte z frustrace z dodržování pravidel… Jinak u přestupků se tuším míra zavinění neepřezkoumává (úmysl X nedbalost).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.