skot

Který certifikační ústav mi schválí značku CE na krmnou směs pro skot?

Odpovědi
annas

Zkuste si projít odkaz na článek Zkušebnictví, snad vše uvedené stále platí
https://www.un­mz.cz/caste-dotazy/casto-kladene-otazky-zkusebnictvi/

"Musí být každý výrobek označen CE? Kde získám označení CE a kdo jím výrobek opatřuje?

Označením CE se opatřují některé stanovené výrobky ve smyslu § 12 zákona č. 22/1997 Sb., o technických požadavcích na výrobky a o změně a doplnění některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů. Stanovené výrobky jsou konkretizovány v nařízeních vlády vydaných k provedení tohoto zákona, přičemž označení CE se uplatňuje jen v těch nařízeních, která přejímají směrnice ES, v nichž se toto označení výrobků uplatňuje.

Příslušné nařízení vlády stanoví, které výrobky se označují CE, za jakých podmínek a jakým způsobem. Stanoví rovněž, kdo dotčený výrobek označením CE opatřuje. Touto osobou je zpravidla výrobce nebo jeho zplnomocněný zástupce (definice těchto i dalších pojmů jsou uvedeny v § 2 zákona č. 22/1997 Sb.). Jen ten, kdo je příslušným nařízením vlády stanoven k opatření výrobku označením CE, tak smí po provedeném posouzení shody učinit. V opačném případě se dotyčný vystavuje nebezpečí postihu ve smyslu § 19, odst. 1, písmeno b) tohoto zákona.

Provedení označení CE je uvedeno v přímo použitelném předpisu ES – viz článek 30 Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 765/2008 ze dne 9. července 2008, kterým se stanoví požadavky na akreditaci a dozor nad trhem týkající se uvádění výrobků na trh a kterým se zrušuje nařízení (EHS) č. 339/93.í. " atd.

https://www.un­mz.cz/caste-dotazy/casto-kladene-otazky-zkusebnictvi/

Dochy

Obávám se, že žádný. Nejdřív to bude chtít prostudovat předpisy (nebo si za to někoho zaplatit). Pokud se nemýlím, tak CE neuděluje žádná zkušebna. CE je prohlášení o shodě s Evropskými předpisy, které vystavuje oprávněná osoba v dané firmě (např. výrobní ředitel). Aby byl výrobek ve shodě s evropskými předpisy, pak často, kromě jiného, musí projít některými zkouškami. Jakými – to je právě záležitost těch předpisů, které výrobce musí znát.