Matthew

Který antivir je používáte, jak jste s ním spokojení a kolik stojí oficiální verze ??? :)

Zrovna dnes mě vyzval AVG Anti-virus k dalšímu upgradu placené verzi. Mělo by to stát kolem 1800 což se mi zdá dost drahé. Jelikož používám(e) počítat i pracovně, je nezbytná oficiální verze pro 100% ochranu dat :)

Nejlepší odpověď
badisko

Microsoft Security Essentials .....a firewall Comodo…jak uz jsem psal ..zkousel jsem hafo antiviru jak free tak placene …ale skoncil jsem u tohodle…je proste super …jednou za cas to projedu esetem…tady je odkaz …na online scan..http://www­.eset.cz/cz/do­macnosti/produk­ty/online-scanner/
Doplňuji:
Ikdyz bych si eset ..do pc ..uz nedal dost brzdil pc…to se u Microsoft security essentials…stat nemuze na funkci nastaveni vyuziti cpu takze pohoda …navic je prehledny a i uzivatel ktery nema s pc ..moc zkusenosti ho hrave nastavi…a neni napr jak avast kterej vypada ze ho delali kolotocari na pouti…!!

Další odpovědi
beer

Měl jsem také placené AVG od kamaráda z jejich firmy (10 licencí). Nyní jsem u free Avast. A mimochodem, ta firma rovněž.. ))
Placená ochrana:
http://www.avas­t.com/cs-cz/internet-security
Doplňuji:
Samozřejmě – jak píše Huxa – na 100%ní ochranu bych se určitě nespoléhal!

Bedy

Já žadný antivir ani firewall nepotřebuju – mám Debian Linux a jsem v klidu. Stačí pravidelně aktualizovat 🙂

Jinak lidem co mají Windows do počítačů instaluju převážně Microsoft Security Essentials, protože je zdarma, v češtině, úsporný na výkon počítače a nabízí celkem solidní ochranu.
MSE lze jako jeden z mála antivirů používat i pro firemní počítače, ovšem smí být nainstalován pouze na nejvýše deseti počítačích.
Free řešení od avastu, AVG, Aviry, Comoda a dalších lze použít pouze pro domácí a nevýdělečné použití!
Firewall ve Windows je, Windows Vista SP2 a Windows 7 i Windows 8 mají velmi solidní firewall. I firewall ve Windows XP, co je, tak ještě ujde. Je to mnohem lepší, než nic.
Jediný, o čem vím, že se zdarma dá použít i na počítačích sloužících i pro pracovní účely, tak je IOBit Malare Fighter, ikdyž tam ta kvalita těch produktů není nejlepší. Třeba Advanced Systemcare nesotjí za nic, udělá spíš medvědí službu, ten antivir se nezúčastňuje známých testů, tak nevím jak je na tom s kvalitou. Více zde: http://www.io­bit.com/malwa­re-fighter.html
Placenou verzi bych určitě nekupoval, ale ta free stojí aspoň za zmínku.

Dřív šel použít Spyware Terminator s pluginem ClamAV zdarma taky i na pracovním počítači, kvalita zas tak špatná nebyla. Samotný ClamAV je úplně zdarma pro všechny, ale nemá rezidentní štít, což je dneska prakticky k ničemu.

Mimochdem – ten upgrade za 1800Kč je včetně DPH? A na jak dlouho to je?

P.S.: Neuvažoval jste třeba o nějaký uižvatelsky přívětivý linuxový distribuci jako například Xubuntu nebo Kubuntu či Mandriva Linux?

huxa

100% ochranu dat neexistuje.
Nepoužívám žádný antivir, nic jsem nemusel platit a jsem plně spokojen, můžu doporučit.

Dan4815

Používal jsem Aviru, dnes jsem již bez antiviru. Ti, co vědí co stahovat a jak se na internetu chovat, ho víceméně nepotřebují.

osamělývlk

Avast. Je to zadarmový antivirus, dá se stáhnout na internetu a funguje výborně.
http://www.avas­t.com/cs-cz/free-antivirus-download

badisko

nebo prejdi na linux…a tam zadnej antivir nepotrebujes…ikdyz avast i comodo je ma pro linux.. Ubuntu..takze bych sel do comoda…