Avatar uživatele
Kepler

Kterou byste doporučili klávesnici?

Musím mít podsvícenou a chtěl bych takovou, co vydrží déle, než 1 - 2 roky. Zatím jsem kupoval spíše ty levnější. Jednu větu opravuji 3x déle, aby se to dalo přečíst, protože tlačítka někdy nefungují. Třeba E-BLUE, která je už taky skoro v háji po 1 roce, navíc nemá tradiční ovládání ve výběru znaků na klávese a numerická klávesnice je naopak, než jak bývá zvykem na každé blbé kalkulačce. Ach jo.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, marci1, aliendrone před 15 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Hmm, to se BLBĚ radí, když neznám tvé požadavky (až na to podsvícení).
Chceš s "ocáskem" nebo bezdrát? To je jedna z kritických vlastností, dále spousta lidí chce multimediální klávesy (přinejmenším s tlačítkey "Sleep", "E-mail" a hlasitosti). Podsvícení JAKÉ? Jednobarevné, vícebarevné (volitelně), s regulací jasu/možností vypnutí [to EXTRÉMNĚ doporučuji!]...

Chápu, že tě asi nezajímají věci jako typ spínačů nebo programovatelnost, tudíž vlastně se můžu omezit jen na doporučení značky klávesnic, které se mi jeví jako dobré.
1) Razer - vyrábí bezkonkurenční, precizní HERNÍ klávesnice (přirozeně i myši). Nevýhoda je CENA. Navíc si myslím, že její kvality běžný člověk (nehráč) nevyužije a venkoncem proliješ ji fakfem (popřípadě zlomíš) prakticky stejně snadno, jako obyčejnou za 300Kč. Lepší je pro tebe pořídit 10ks obyčejných, než jednu Razerku.
2) Microsoft nebo Logitech - také dlouhodobě slušné (nadprůměrně) značky periférií.
Ale jak jsem psal - pro většinu lidí je nejlepší volbou zakoupit NĚKOLIK lacinějších klávesnic, co vydrží rok, dva a když se podělá, vytáhneš z šuplíku další (stejnou), zapojíš a s prakticky minimem ztráty času jedeš dál. Je to dnes prostě SPOTŘEBNÍ materiál. A třeba na Alze mívají často množstevní slevy (kde je klidně o nějakou stovku cena NIŽŠÍ při odběru 5 a více kusů, něe při jediné položce.

Nejde prostě doporučit jednu konkrétní klávesnici, už jen proto, že zrovna budeš smolař a u jinak DOBRÉ klávesnice si náhodou pořídíš výrobní zmetek (a pak budeš řvát jako zjentek, když se mu vdala Emmička). Je to prostě o "filozofii užívání", no. :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Tak osobní zkušenost nemám, funguju totiž na NTB, čili jsem trochu googlil a podsvícenou a ne moc drahou s dobrými recenzemi jsem ti našel tuto, viz zdroj. Tak nějaký pátek ti určitě vydrží a záruku 2 roky na ní taky nepochybně dostaneš.

Zdroj: https://klavesnice.heureka.cz/ hama-kc-550-182671/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nassin

https://www.dns-shop.ru/…

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet