Curiosity

Které „spotřebiče“ doma žerou nejvíce energie? ..PŘEČTĚTE SI DOPLŇUJÍCÍ INFO PROSÍM!!!

plynový sporák, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, pračka s elektronickým displejem, LCD TV, klasická CRT TV, stojanová lampa se zářivkou, malé rádio s displejem a hodinami, stará malá lednice s malým mražákem, notebook.. na co by se z toho všeho mělo dávat nejvíce pozor, aby nejelo zbytečně?? ..byť by šlo a malé útraty.. PROSÍM O VAŠE NÁZORY! Děkuji moc!

Nejlepší odpověď
arygnoc

žerou všechny.

ale vcelku zajímavé ztráty nastávají, když některý spotřebič je v režimu stand-by.
Ono se to nezdá, ale ty ztráty jdou do stovek, tisíců.

takže pozor dávat na všechno.

Další odpovědi
tom004

Nejméně,ekono­mický,a tím pádem největší žrout,je el.bojler.Nez­nám,horší.

Hlada

Z hlediska výdajů za energii je nejhorší stará lednice a CRT TV. Ostatní spotřebiče mají malý příkon nebo jsou zapnuté krátkou dobu. Výraznější úspora by se docílila nahrazením žárovek LED žárovkami. Jejich barva světla a podání barev ale do bytu není zatím nic moc.

anonym

To je jednoduché, na každém spotřebiči je kovový štítek s příkonem.
Orientačně – sporák až 6kW, pračka 2,2kW, konvice 1,8–2kW, mikrovlnka 0,8kW, ostatní menší spotřebiče cca 0,3–0,4W, lampa dle dimenze zářivky, nejčastěji 20W.

DDarent

ale de o to, jaké třídy je například lednička..... jestli je E nebo A++.....

Honzyn14

Za mě osobně je to velice zajímavé téma, které bych si troufl říct, že většina lidí neřeší a zbytečně pak vyhazují peníze oknem 🙂 Ačkoliv nemám úplně nějakou nouzi, že bych potřeboval šetřit každou korunu, tak jsem si díky tomu, že se o spotřebiče a jejich el. spotřebu zajímám vybral skvělá zařízení. Několik z nich se navíc podařilo sehnat přes bazar https://www.bi­ginzerce.cz/ , takže za pár korun 😉

anonym

Ad. Hlada

v elektroworldu jde vybrát i úsporná žárovka v baarvy žlutě (barva normální žárovky)