HZK

Které potravinové doplňky skutečně obsahují deklarované denní množství potřebných vitamínů a minerálů bez chemie navíc?

Které potravinové doplňky skutečně obsahují deklarované vitamíny, minerály atd. resp. u kterých se lze spolehnout že dostanu potřebnou dávku bez zbytečný chemie?
Jak víme, ovoce a zelenina obsahuje díky přepravní a skladovací „technologii“ velmi málo toho, proč je konzumujeme a tak nezbývá než to nahradit tabletami.
PS: To jsme si nerozuměli. Občas beru B, ale to je jediný. Byla to spíše otázka na zamyšlení. Když je ovoce chemicky ošetřované a téměř bez vitamínů…jak je tedy nahradit, když ne doplňky. Strom mi u baráku neroste.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Pokud si opravdu myslíš, že nezbývá než to nahradit tabletami, tak si právě sedl na lep výrobcům potravinových doplňků.

Další odpovědi
mosoj

Jaká že je tvoje potřebná dávka ? Nejdřív si změř tu dávku vitamínů kterou dostáva tělo normální potravou. Možná že zjistíš že žádná další dávka není třeba. Načež DDD.

Agneta

Zkus pivovarské kvasnice (jsou i v tabletách), ty obsahují snad všechno:D

da ny

Máš pravdu, v ovoci a zelenině dnes prodávané je toho méně než kdysi..
Zelenina půdu ani nevidí, pěstuje se jako hydroponie, takže v roztoku je hlavně peroxid, někdy bohužel i persteril :(
To, že člověku něco chybí obvykle pozná až s příchodem zdravotního problému.
Někdy je lépe tomu předejít (zejména od 40) a po čtvrt nebo půl roce do sebe nasoukat i nějaký ten potravinový doplněk. Tělo si v mnohém poradí samo.
Mozek však potřebuje to správné palivo :D.
Obecně je třeba „držet na uzdě“ kyselost v organismu, hladinu HCY a zánětlivé procesy v našem těle. .
Pokud požádáš lékaře (lze si i zaplatit) pošle tě na odběr iontů (z krve), zjistíš zda máš deficit některých prvků, minerálů.
B Komplex je prima. Vit. C může být od Zentivy, v zimě a při nachlazení (kyselý bez příchutí a na vše, co se „pozvolna uvolňuje“ zapomeň).

Nic nezkazíš, pokud si dáš 1 – 2× ročně krabičku Dologranu Natur (bez příměsí a příchutí) ⇒ tak se těžko někdy setkáš s infarktem nebo mrtvicí. Takoví pacienti mají totiž zoufalý nedostaek hořčíku (hořčík samotný tělo k užitku zpracovat neumí, vápník samotný také ne – vytváří jen kameny a betonuje cévy).
Záněty zažehná Zinek s Áčkem (na to stačí 2× týdně nastrouhaná mrkev a orestovaná na trošce oleje – jen tak z ní dostaneš provitamin A. Konzumací salátu a mrkve vařené nikoliv, ale jiné minerály, vitamin či vlákninu ano).
Na doplnění Zn bys musel sníst metráky cibule a dýňových semínek. Pokud je třeba stačí 2× ročně sezobat ten z lékárny + mrkev viz. výše.
1 – 2 balení Zn (a mrkev) ročně, mladší 1×, starší 2×.
Cévy udržíš v kondici tím, že se budeš vyhýbat špatným tukům a olejům, tedy i potravinám, ve kterých jsou obsaženy. Obecně tedy NE slunečnicový a palmový olej, ztužené a umělé tuky. Sem tam nějaký ten citrin a rutin (pohanka, labedo aj.). V cévách, které nezaznamenají záněty se neusazuje cholesterol, páč nemá kde, neucpávají se ;).
Údajně kvalitní výrobky jsou od : http://www.aa­aleky.cz/vyrob­ce/natures-bounty-_NAB
a Naturvita.
Multivitamíny nebrat, čím větší obsah vitamínů a prvků, tím víc jsou na 2 věci…
Pozor na některé neúčinné kombinace! Áčko s éčkem = nula, musí být časový odstup asi půl hodiny. Taktéž Zn a Mg užité současně = 0, Selen + Zn = 0.
Doporučuji pořídit tuto knihu, najdeš tam potraviny ve kterých jsou požadované vitamíny a prvky. Mnoho užitečných rad.
http://www.zbo­zi.cz/vyrobek/co-nam-chybi-jiri-janca/

marci1

Nepotřebuješ potravinové doplňky. Zvyš denní spotřebu ovoce a zeleniny. Jez více ryby, třeba lososa. Jez tvrdé sýry, kefír nebo jogurt. Kuřecí maso nebo zvěřinu. Stravu můžeš jen doplnit magneziem (hořčíkem), B komplexem. 🙂

terry

Ty kvalitní. Nechci tu dělat reklamu, podívej se po historii firmy.
Výzkum a vývoj hodně stojí. Takže ty levné být kvalitní prostě být nemohou.
Také, pokud firma zboží kupuje, třeba i jen suroviny, nemůže ručit za kvalitu. Nemá možnost kontroly.
To, že v ovoci zelenině, kuřecím masu, rybím masu , … moc potřebných látek není je pravda.
Vitamíny mizí i omýváním studenou vodou. To že je ovoce sklizeno předčasně mu vitamíny také nedodává.
Pokud se podívám, co vše by tělo mělo dostat, zjistím, že bych to do těla běžnou cestou nedostala.
To, jestli tělu dělají potravin.doplňky dobře zjistíš užíváním. Nekvalitní účinky mají minimální, je potřeba vyšších dávek a tím se i prodraží.

lexx

žádné…marketing, podvod a špinavý byznys, nic víc