Beno

Které dřeviny, rostliny jsou vhodné k pěstování biomasy pro energetické účely?

Odpovědi
Drap

Je jich celá řada, třeba japonské topoly.

Pepa25

Žádná. Speciálně pěstovaná biopaliva mají negativní vliv na zemědělství resp. trh potravin, proto vývoj směřuje k biopalivům druhé (případně třetí) generace.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Biopaliva_druh%C3%A­9_generace

EKSOT123

S velkým náskokem jednoznačně vyhrála křídlatka japonská (bylina). Bohužel je tak invazivní, že jen z několika málo pokusných pěstování zaplavila každý kousek i naší vlasti a je těžké se jí zbavit. Takže se od ní odstoupilo.

elkon

Ve skutečnosti žádné, protože aby bylo dosaženo výkonu, srovnatelného s uhlím, bylo by zapotřebí takového množství, že se to pak nevyplatí. Náklady na pěstování, zpracování a dopravu jsou pak značné. A to nemluvím o výhřevnosti.

Beno

Mohly by to snad jasany, javory. Po uřezání rostou znovu.