dubraro

Která pneumatika se nejrychleji ojíždí?

Myslím na běžném osobním autě s pohonem předních kol a při běžném používání.

Odpovědi
Kepler

Předpokládám, že to myslíš jen s ohledem na umístění. Pokud je koncepce auta „všechno vpředu“, tak je ten předek taky nejvíc zatížený jednak co do hmotnosti na nápravu, tak i při akceleraci a brzdění, dokonce i při jízdě v zatáčkách. Takže odpověď je jasná.
Na závodním okruhu, kde převažuje jeden druh zatáčky, by to bylo ovšem jiné – tam se víc sjede ta vnější.

Drap

Rozdíl je zanedbatelný. V uvedeném případě při běžném používání to bývá pravá přední. Je to díky tomu, že okraje vozovek a krajnice mají zpravidla drsnější povrch.