ptáč

Která obec změnila svůj název, který byl sprostý, nebo se za něj občané styděli?

Nejlepší odpověď
annas

Něco od etymologa :Sprosté vesnice: Jan Mates. – napsal Zdenek Uher

„. Člověk by musel být opravdu přísný puritán, aby se alespoň nepousmál, když poprvé projíždí Pičínem, Řitkou či Močovicemi nebo když na mapě náhodou objeví osady Šukačku a Kokotín. Jak všechna ta "neslušná“ jména vznikla? A jak ovlivňují životy tamních obyvatel?

Ze Šukačky na Onen Svět, Hraběnka bez Pičulína, Velprdy dnes Vejprty atd."

atd.
http://www.cs-magazin.com/in­dex.php?a=a2004­031069

Ad barbakan, omlouvám se, nevšimla jsem si odkazu.

Z jiného zdroje
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kokot

" Kokot, později Kokotsko, zaniklá ves a tvrz na území obce Bušovice v okrese Rokycany
Kokot (Choustník), zaniklá věž českého hradu Choustník
Kokot (Štúrovo), zaniklá osada a hrad na dnešním území Štúrova na Slovensku
Kokot (Soví hory), vyvýšenina v západním Polsku v Sovích horách
Kokot (Svatokřížské vojvodství), malá obec v Polsku ve Svatokřížském vojvodství v okrese Pińczów"

"Mrdákov – dnes Mrákov, obec u Domažlic. Je nutné však dodat, že sloveso „mrdat“ znamenalo ve staročeštině hýbat, vrtět nebo kývat. Nemělo tedy dnešní hanlivý název.

Hovnov. Podle archivních záznamů místních jmen v Čechách, se takto ve 14. století jmenovala víska mezi Borem a Houstouní u Přimdy. Hovnov vznikl z původního označení „Hovnův dvůr“, pojmenovaném po majiteli jménem Jan Hovno. V archivu se dokonce dochoval i latinský zápis o „Jankovi řečeném Hovno“. atd.

http://blog.ak­tualne.cz/blo­gy/jan-berwid-buquoy.php?ite­mid=21752

Další odpovědi
anonym

Hledal jsem a našel. Co takhle Sračkov?

Zdroj: http://www.cs-magazin.com/in­dex.php?a=a2004­031069

arygnoc

zaujímavosť:

skutočne, česi su preborníkmi v sprostých názvoch obcí ( → http://magazin­.atlas.sk/ule­ty/vulgarne-nazvy-obci/812784.html + príspevok annas – a je to úsmevné).

ale pornonázvy sú i vo svete (http://jenpro­cestovatele.top­zine.cz/atlas-jako-pornograficka-literatura-pobavte-se-originalnimi-vtipnymi-a-sprostymi-nazvy-mest/)

na slovensku sa sprosté názvy nevyskytujú (aspoň o tom neviem), slováci sú asi prudernéjší.

lexx

je jich spousta…kdes to sehnal ? v Pitkovicích…děláš si srandu ? ne, je to Praha 10

setapouch

annas: že kopíruješ půlku webu, na to jsem si tak nějak zvykl. Ale že kopíruješ odpovědi ve stejném dotazu, to už je trochu moc. Není ti trapně, když vložíš stejný odkaz čtvrt hodiny po prvním?

ptáč

Vaše žabomyší boje neřeším. Dostal jsem odpovědi.

arygnoc

to nie sú žabomyie vojny nás/ich, ale jedného blbečka.

ale podstatná je tvoja spokojnosť, teda spokojnosť akého koľvek tazateľa.
a o to ide.

😉

setapouch

Stále jsi mi neodpověděl na mou otázku v PM, proč je irelevantní „kdyby“, přestože sám takovou otázku kladeš.

„preto hovorím, že KEBY je irelevantné – špatné KEBY vedie k scestným záverom.“ v http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/byl-by-dubcek-lepsim-prezidentem-nez-havel#discussion

versus

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/keby-sa-zrusila-minimalna-mzda-za-kolko-najmenej-penazi-by-ste-boli-ochotni-pracovat

Takže být tebou, zmlknu, stydím se, omluvím se a víckrát se tu neukážu.

arygnoc

špatné KEBY vedie k scestným záverom:

porovnaj:
dubček prezidentom nemohol byť (i keď chcel).
minimálna mzda sa dá, môže a pravdepodobne i zruší.

a TO SÚ ROZDIELY, KTORÉ NIE SI SCHOPNÝ POCHOPIŤ.

😉

setapouch

Tyvole, tak to je drsný. On místo aby uznal, že si nepamatuje, co pyskuje, tak raději bude dál, lhát. Ale co chtít od prasete s fekálními choutkami a zloděje (podle jeho vlastních slov).

arygnoc

z nás dvoch si bol pri priamej lži prichytený TY, nie ja.

😉

urob dobrý skutok – zmlkni.

setapouch

Opět asi nedostanu odpoověď, kdy jsem byl přichycený při lži, co? Ty jsi ani jednou, když jsem tě žádal, nedokázal nic z tvých tvrzení, čili jsou všechna vylhaná. Navíc jsi prokazatelně kradl (tvá slova). A o tvých nechutných fekálních choutkách už jsou tu informováni všichni. Takže až mi budeš něco chtít dokázat nebo se omluvit, pošli to do PM, jinak už na mne nemluv. Počítám, že budu mít od tebe na věky pokoj.

setapouch

Nojo, panáček zase lže, místo aby konečně uznal, že je po padesáté nachytán při lži a výmyslu.