Avatar uživatele
scratcher92

Byl by Dubček lepším prezidentem než Havel?

Ptám se, protože si myslím, že Havel udělal několik chyb, které by Dubček patrně neudělal. Co myslíte?
(Nechci urážet ničí ideje, berte to jen jako veřejné mínění.)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Elk před 3117 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Osobně si myslím,že ne.
Pan Havel byl prezidentem na svém místě.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Víc škody než Havel nikdo neudělal.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Ano, pan Dubček udělal chybu a největší ve svém životě, že seděl ve vládním BMW, které mělo nehodu. Ano, byl by lepším presidentem než Havel., jehož presidentování se ukázalo jako velice nebezpečné!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Muffz

Kdyz jsem videl dokument o Havlovi, tak az pak jsem si uvedomil, jak velka byl Havel loutka, neschopen se sam rozhodovat, co ma delat. Poslouchal, co mu nakukali jeho blizni jakoze „tohle bude nejlepsi“, a to udelal. Je to umele vytvoreny „hrdina“, ktery svou slavu a moc postavil pouze na euforii, naivite a neznalosti souvislosti lidi, kteri si mysleli, ze za svrzeni rezimu atd mohl prave on. Privlastnil si zasluhy Charty a vydaval se za nekoho, kdo neni. Pak si nahrabal miliony na cirkevnich restitucich atd (spolu s Schwanrzenbergem, diky cemuz na nej knize neda dopustit a je pro neho jako Buh).

V te dobe mohl byt prezidentem kdokoliv, kdo dokazal zmanipulovat euforicky dav na svou stranu a zaroven dokazal zit s tim, ze bude jen loutka, co rika, co po nem ostatni chteji. On sam v tom dokumentu rekl, ze vlastne prezidentem byt nechtel, ale byl tak nejak donucen.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Dubček byl naivka, zcela nevhodný pro prezidentský úřad…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
setapouch

Těžko říct, historie na kdyby nehraje. Oba byli pouhé figurky a oba se ve své době historicky znemožnili a spáchali na této zemi své zlo. Jediný rozdíl je, že Dubček podlehl síle zvenku (SSSR, v tomto by se dal přirovnat k Benešovi a Mnichovu), Havel síle peněz.

Takže asi ano, ale ne o moc. A výsledek by byl stejný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

havel sa nestal prezidentom preto, lebo bol „lepší“ ako dubček, ale preto, lebo predsedy vlády bol slovák (čalfa) – a stále platil zákon, že ak je premiér slovák, prezident musí byť čech (a naopak).

teda tak.

😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

vzhledem k tomu,že jsme se 1.1.1993 rozdě­lili,tak je to relativní,jelikož by tam byl stejně jen jedno období…
doplňuji:
nedá mi to,už mě s*rou kecy co kdyby a jak by,pro mě osobně je důležitý,že se změnil režim a možnosti,kecy typu,za komoušů sem kde bydlet a teď můžu jet kam chci,ale nemám na to mě vytáčej > teď mohu,před tím mě byly prachy h*vno platný, v tu dobu mě nezajímal Dubček nebo Havel,ale otevřená čára,a ať je tam Petr nebo Pavel tak se to nezmění a za to sem rád > popravdě: bylo by to stejný ať by tam byl Dubček či někdo jinej,politika je vysoká hra…

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

arygnoc: „ale preto, lebo predsedy vlády bol slovák (čalfa) – a stále platil zákon, že ak je premiér slovák, prezident musí byť čech (a naopak).“ takto ne,aby se mohl stát Havel prezidentem a ne Dubček,byl zvolen Čalfa premiérem,právě kvůli zmiňovanému zákonu (na potvrzení mých slov,jsem zatím našel toto,ale pamatovat si to snad budem oba:http://zpravy­.idnes.cz/musi­te-zvolit-havla-tlacil-na-komunisty-calfa-f4c-/domaci.aspx?c=A071115­_103110_domaci_i­tu)

před 3117 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

@Mc Merkurion:
pozadie som (zámerne) nerozoberal – ale súhlasím.
podstatné je, že premiér a prezident nemohli byť jednej/totožnej národnosti.

že boli páky, aby dubček nebol prezidentom, je zrejmé z vtedajšej situácie a následkov (dubčekova smrť).

😉

před 3117 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

A jinak, díky za odkaz, zajímavý článek. Jsem zvědavý, jak se arygnoc vyjádří k jeho další odhalené lži.

před 3117 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

@blbeček:

„Podle federálních pravidel se nemohl stát prezidentem Slovák, byl-li premiérem také Slovák.“

a povedz, že ťa urážam, blbečku.

máš to tam čierne na bielom (čalfa bol premiérom skôr, ako sa havel stal prezidentom – pozadie je nezaujímavé s ohľadom na národnosti premiér – prezident). 😁

havel sa stal prezidentom, lebo bol čech, dubček sa ním nemohol stať, lebo bol slovák.

😉

před 3117 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Zaměňuješ příčinu a následek a ještě se to snažíš maskovat urážkami. No, jak chceš, obrázek si jistě udělá každý sám.

před 3117 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

A předně, jak daná odpověď souvisí s dotazem? Arygnoc odpověděl na něco, na co se nikdo neptal. Nahlášeno.

před 3117 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

ako vidieť, nepochopil si odpoveď – dubček prezidentom NEMOHOL byť, tým pádom je odázka irelevantná.
mal by si nahlásiť otázku – ako nezmysel, nie odpoveď.

ale – ty si blbeček, takže proti logike je ti prednejšie uplatniť to, čomu nerozumieš – šovinistickú nenávisť voči slovákom.

😉

před 3117 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Znovu – tazatel se ptá, zda by byl Dubček lepší prezident a ty odpovíš, že prezidentem být nemohl. Buď jsi tak hloupý, že nechápeš smysl otázky, nebo tak pokrytecký, že neuznáš, že jsi neodpověděl na otázku. Ať tak nebo tak, debata s tebou je zbytečná, protože jsi opět použil tvůj jediný argument – nadávky.

před 3117 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

no to je práve to, čo nechápeš – príčina a následok.

otázka je irelevantná, pretože aj keď dubček prezidentom chcel byť, nemohol ním byť.

😉

před 3117 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Arygnoc má opět problém chápat význam psaného textu. Otázka nezní „byl“, ale „byl BY“. Podmiňovací způsob. Kdyby byl, co by bylo? Chápu, abstraktní myšlení je znakem vyspělého jedince a např. nějaké zvířata ho postrádají.

před 3116 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

nemohol ani „byl by“ – na základe základnej premisy:

„Podle federálních pravidel se nemohl stát prezidentem Slovák, byl-li premiérem také Slovák“ (→ http://zpravy­.idnes.cz/musi­te-zvolit-havla-tlacil-na-komunisty-calfa-f4c-/domaci.aspx?c=A071115­_103110_domaci_i­tu ) == „chápat význam psaného textu“

takže tvoju myšlienku „? Chápu, abstraktní myšlení je znakem vyspělého jedince a např. nějaké zvířata ho postrádají.“ si povedz do zrkadla a doplň:

„tak proto jsem takovej vůl“.

😉

před 3115 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Nikdo, krom lidí, kteří nepochopili otázku, neřeší, jestli byl nebo nebyl, jestli mohl být nebo nemohl být.

Otázka řeší, co by, kdyby. A pak kdo mění téma.

před 3115 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

co by kdyby je irelevantné – pretože NEMOHLO nastať.
čo je na tom nepochopiteľného?

😉

před 3115 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Ano, je to irelevantní, nicméně otázka je naprosto legitimní. Každý má právo zamýšlet se, co by kdyby. Co je na tom nepochopitelného?

před 3114 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

skutočne, KEBY som bol ako ty, tak by to tu bolo ako na http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/z-jakyho-duvodu-nesmi-v-hokeji-brankar-za-pulku – otázka je položená a ty tu melieš úplne od veci (a ešte k tomu manipuluješ).

preto hovorím, že KEBY je irelevantné – špatné KEBY vedie k scestným záverom.

😉

před 3114 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Pusť to z hlavy, tohle prostě je nad tvé intelektuální schopnosti.

před 3114 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

pozri, k akým zlátaninám vedie KDYBY → http://www.zpo­vednice.cz/de­tail.php?statu­sik=362835

a to písali nie nejakí „debilní slováci“, ty „inteligentný píp“.

😉

před 3113 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

A podívej, jak jsi inteligentní ty: na jednu stranu říkáš, že kdyby je irelevantní, na druhou stranu tvá vlastní otázka http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/keby-sa-zrusila-minimalna-mzda-za-kolko-najmenej-penazi-by-ste-boli-ochotni-pracovat

A ty někomu říkej, že nechápe vlastní slova, právě ty…

před 3112 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

I to je možnost, užij si ji. Já dávám přednost „co by se stalo, kdybych místo bambusového vlákna do žárovky dal wolframové vlákno?“ Ale jak říkám, každému co jeho jest, já ti tu tvou omezenost nerozmlouvám.

před 3113 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek